86 % українців не готові віддавати ані Крим, ані Донбас – опитування Рейтингу

76% українців вважають, що справи в країні рухаються у правильному напрямку. Це найвищий показник за усю історію замірів. Також 86 % українців не готові віддавати ані Крим, ані Донбас. Такі дані нового опитування Соціологічною групою Рейтинг.

Про це в ефірі телеканалу Відкритий нам розповіла соціологиня-аналіткиня Надія Міхно. 

Надія Міхно

Надія Міхно

Опитування проведені Соціологічною групою «Рейтинг» 12-13 березня. В період війни значно зросла самооцінка населення. Тепер Україну порівняно з країнами Європи бачать серед «лідерів» (34%) і «середнячків» (42%), тоді як ще два місяці тому бачили серед «аутсайдерів». Водночас, 63% бачать Україну в «лідерах» серед країн колишнього СРСР, тоді як ще два місяці тому бачили переважно серед «середнячків».

Дані Соціологічної групи «Рейтинг» 12-13 березня 

Дані Соціологічної групи «Рейтинг» 12-13 березня

«Абсолютна більшість підтримують ініціативу надання містам статусу міста-героя (93%) та перейменування вулиць на честь Героїв, які зараз боронять Україну (92%). В усіх регіонах максимальна підтримка такої ініціативи. Це унікальний шанс – творити нову історію через нових героїв, які об’єднують. Також, згідно опитування «Рейтингу» 56% вважають, що головна мета вторгнення росії – це повне знищення українського народу, і ця думка домінує в усіх регіонах України.  Ще половина вважають, що ціль нападу – окупація України і приєднання до росії», – розповіла Надія Міхно.

Реальним шляхом завершення війни більшість бачить пошук компромісів на переговорах із залученням інших країн (64%), водночас, майже третина вважають, що варто відмовитися від переговорів і воювати до звільнення всіх територій і лише 1% — погодитись на більшість вимог рф.

«Українці зовсім не готові віддавати ані Крим, ані Донбас: більшість вважають, що Україна має використовувати всі можливості для повернення окупованих територій Донбасу (86%) і Криму (80%). У цьому впевнені мешканці усіх регіонів, і цей показник зараз вищий, ніж у довоєнні часи», – розповіла Надія Міхно.

Дані Соціологічної групи «Рейтинг» 12-13 березня

Дані Соціологічної групи «Рейтинг» 12-13 березня

Поряд з цим, підтримка вступу України до НАТО за останні 2 тижні дещо скоротилась з рекордних 76% до 72%.

«Основна причина такої оцінки – відсутність рішення про закриття неба над Україною, якого вимагають майже 90% українців», – пояснила Надія Міхно.

Дані Соціологічної групи «Рейтинг» 12-13 березня

Дані Соціологічної групи «Рейтинг» 12-13 березня

Детальніше про суспільно-політичні настрої українців під час війни – дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Российские оккупанты обстреляли насосную станцию под Кривым Рогом: подробности.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , , , , , , , ,