«НАТО не закриє небо, однак ми маємо цього вимагати», – політолог Віктор Пащенко

Про переговори, НАТО та вступ до ЄС. Ці та інші актуальні питання ми обговорили в ефірі телеканалу Відкритий з політологом Віктором Пащенко.  

Віктор Пащенко

Віктор Пащенко

Політолог вважає, що війна в Україні триватиме допоки РФ не визнає свою поразку і зрозуміє, що своїх цілей вона досягти не зможе. Для путіна програшом буде навіть повернення ситуації до результатів попереднього вторгнення – коли росія контролювала лише тимчасово окуповані Крим, ЛНР та ДНР в територіальних межах фальшиво проголошених республік.

«Щодо перемовин: для України вони важливі, бо ми маємо демонструвати світові та громадянам, що ми готові до компромісів та шукаємо вихід аби закінчити війну. Перш за все, це важливо для людей, які зараз у містах, де ведуться запеклі бої, де сотні цивільних вмирають. У них може виникнути враження, що все це за рахунок їхніх життів  українська сторона не йде на перемовини. Ні, Україна йде. Але ж, ми не можемо собі дозволити капітуляцію. Але розуміння обох сторін все ще далекі. Так, росія відмовилася від вимог, що висувала два тижні тому – вже мова менше йде про денацифікацію, але все одно їхні умови для нас неприйнятні», – вважає політолог Віктор Пащенко.

Тим часом, окупанти бомбардують наші міста, а НАТО не  збирається закривати небо. За словами політолога, цього, скоріш за все, не буде.

«Однак, нам треба продовжувати це вимагати, бо НАТО має відчувати своє зобов’язання це зробити, що воно чогось недодає й таким чином – компенсувати це, умовно, військовою технікою, засобами ПВО. Головне, не переходити до звинувачень НАТО, що вони нас зрадили, бо цим можуть скористатися вороги у якості пропаганди — «ви хочете в НАТО, а воно вам навіть небо не закриває». Тому, будь-яка допомога від НАТО нам потрібна», – пояснив Віктор Пащенко.

Щодо ЄС, за думкою політолога, отримати статут кандидатів до членства ми можемо вже зараз, за кілька місяців. Але, між отриманням кандидатства й набуттям статусу «країни-члена Євросоюзу» – ще довгий шлях.

Детальніше дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Любовь во время войны: в рядах днепровской полиции образовалась новая семейная пара.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , , , , , ,