Аграрії розповіли про запаси зерна та посівну кампанію на Дніпропетровщині  

Наш регіон один із небагатьох в Україні, де розпочали посівну кампанію. Садити планують всі поля на Дніпропетровщині. Фермери ще не знають, що робитимуть з урожаєм, але вже сіють ранні ярі культури.

Про це телеканалу Відкритий розповів директор Інституту зернових культур НААН України Владислав Черчель. 

Владислав Черчель

Владислав Черчель

На Дніпропетровщині вже посіяли 69 тис га ранніх ярих культур. Пшениці, ячменю, вівса, гороху, ріпаку.

«Ми господарство насіннєве. Наше завдання виростити зерно. Умови чудові. Вологи достатньо, ґрунт прогрівся, земля пухка, техніка гарно йде. Роботи в полях розпочалися у термін (зазвичай в області починають із 3 по 11 квітня). Вже посіяли майже половину, а точніше понад 40% ранніх ярих. Частково ячмінь, а яру пшеницю посіяли майже повністю 3,2 га, половину ярого ріпаку. Загалом під ранні ярі заплановано 165 тис га землі», –  зазначає директор Інституту зернових культур НААН України Владислав Черчель.

А за весняний період разом із пізнішими культурами відбудеться посів 1,189 млн га ярих культур. Більшість це соняшник (610 тис га), і кукурудза (близько 300 тис га). Насправді для внутрішніх потреб України треба у 10 разів менше, ніж вирощують фермери. Навіть якщо цього року через відсутність добрив, урожай буде меншим за торішні, нам цього вистачить. Тим більше, що у сховищах ще є запас зерна на кілька років.

«Звичайно, ми ще не знаємо, що з тим урожаєм, що зберігався в окупованих регіонах, але навіть того вистачить для внутрішніх потреб», — упевнений експерт.

Незабаром в області почнуть сіяти соняшник, кукурудзу на зерно, гречку, просо, сорго.  Завершити кампанію на Дніпропетровщині планують наприкінці весни. Ранніми та пізніми ярими займуть 474 тис га.

Детальніше дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре привели в порядок изуродованный российской свастикой памятник Пушкину (Фото).

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Теги: , ,