Цього року українці зароблять на зерні вдвічі менше, – Владислав Черчель

Аграрний фронт: на Дніпропетровщині завершили посівну кампанію. В області засіяли майже 1,2 млн га ярих культур. Чи буде дорожчати хліб та на який врожай ми можемо розраховувати?

Про це Відкритому розповів директор Інституту зернових культур НААН України  Владислав Черчель. 

Владислав Черчель

Владислав Черчель

На Дніпропетровщині завершили посівну кампанію. Враховуючи війну та паливну кризу, це було не просто, але аграрії впоралися. Посадили майже 1,2 мільйона гектарів ранніх ярих культур: пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса, гречки, проса, гороху, соняшника. Найбільше аграрії посіяли соняшника – 612,5 тис га, кукурудзи – 305,5 тис га, ярого ячменю – 116,4 тис га.

 «Через місяць плануємо збір врожаю озимих культур на Дніпропетровщині. Їх засіяно 750 тис га полів. Деякі господарства можуть ще удобрювати землю або боротися зі шкідниками. Варто приділити увагу заходам безпеки, враховуючи війну: зорати смуги обкосів на полі, розділити на майданчики аби зупинити можливу пожежу», – закликав  директор Інституту зернових культур НААН України Владислав Черчель.

Врожай буде хорошим, прогнозує експерт. Але ж на сьогодні є питання навіть не стільки вартості посівної кампанії, скільки вартості продажу, адже наразі українське зерно не експортується для світу через російську агресію. Минулорічного прибутку ми не отримаємо.

«Наприклад, сьогодні у світі ціна за тону зерна 11 600 грн, а в Україні 4 500 – 5 000 грн. Тобто, у два рази менше. Плюс здорожчення палива та добрив. Куди ми будемо все це зерно дівати – це проблема», – пояснив Владислав Черчель.

Що стосується підвищення цін на хліб, то за словами експерта, його українці почали вживати менше. А в зв’язку з великими запасами зерна, хлібних виробів не бракуватиме в Україні.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Прогнозы на ближайшее время: что будет с топливом в Украине.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

Підпишись на Відкритий: