Альтернатива мостам: як виглядає подорож на поромі у Нікополі – Відкритий

Альтернатива мостам: як виглядає подорож на поромі у Нікополі

Літо вже добігає кінця, але це не причина для смутку та розчарувань, бо завжди можна знайти час для невеличкої подорожі. Відкритий покаже, як саме виглядає одна з таких.

Хорошою альтернативою мостам є пороми, які схожі з ними за своєю функцією, тому їх використовують у тому разі, коли невигідно будувати міст. Пороми — це спеціальні плавні засоби для перевезення пасажирів, а також транспорту з одного берега річки (озера, моря) на інший та навпаки. Через таку можливість — здійснювати перевезення авто — до цього плавзасобу з прихильністю ставляться мандрівники-автомобілісти.

Перші переправлення з берега на берег за допомогою плавзасобів почали здійснювати близько шести тисяч років тому. Для того, щоб дістатися іншого берега, будували плоти зі зв’язаних колод, якими керували за допомогою весел. А пороми з’явилися значно пізніше.

Зараз пороми активно використовують у багатьох країнах світу, зокрема й в Україні. Мешканці ж нашої області часто користуються поромною переправою Кам’янка-Нікополь, яка з’єднує місто Кам’янка-Дніпровська у Запорізької області з містом Нікополь у Дніпропетровській області. Про зв’язок між цими містами відомо те, що у роки Другої світової війни німці збудували між ними міст для того, щоб мати можливість переправляти різні вантажі армії з одного об’єкта на інший. Пізніше цей міст був зруйнований внаслідок будівництва Каховської гідроелектростанції. Тоді між Кам’янкою та Нікополем організували поромну переправу.

Зараз її активно використовують не тільки для подорожей між містами, але й для того, щоб доставляти різноманітну продукцію. Слід зазначити, попри те, що перевезення здійснюється всього двічі на день та за часом дорога займає близько години, все одно це хороший варіант для тих, хто хоче зекономити свій час і кошти.

Також відомо, що раніше мандрівників з інших міст та містян Нікополя переправляли з одного берега на інший два судна, але одне з них було знищено під час пожежі, тому зараз залишилося лише одне.

Відправлення здійснюється від міста Кам’янка-Дніпровська Запорізької області.

За допомогою поромної переправи можна з легкістю дістатися Нікополя Дніпропетровської області.

Пороми активно використовують пішоходи, велосипедисти та автомобілісти.

Пороми — це зручний засіб для перевезення особистого транспорту.

Зайшовши на судно, ви можете побачити такого собі мандрівника, який просто присів відпочити.

Або зустріти тут багато інших відпочивальників, з якими можна поспілкуватися та непогано провести час, доки ви не дісталися місця призначення.

Або ж навпаки залишитися сам на сам з природою та подумати про щось своє звичайне, буденне чи навпаки високе та піднесене.

Насолодитися чудовими краєвидами.

Можна просто споглядати на небо.

Під час такої подорожі є можливість повністю відпочити від будь-яких справ. Бути вільним, як політ птаха.

Разом з іншими дивитися вдалечінь.

Спостерігати за тим, як хвилюється річка.

Як природа поєднується з промисловими об’єктами.

Ось, наприклад, вдалині, десь за небокраєм, можна побачити Запорізьку атомну електростанцію.

А вже на тому березі на вас чекає інше місто з купою будинків, зелені та різноманітних об’єктів, які ще можна сфотографувати на згадку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що  український спортсмен хоче проплисти Дніпром 830 кілометрів.

Теги:

Оцените этот материал: