Альтернатива мостам: як виглядає подорож на поромі у Нікополі

Літо вже добігає кінця, але це не причина для смутку та розчарувань, бо завжди можна знайти час для невеличкої подорожі. Відкритий покаже, як саме виглядає одна з таких.

Хорошою альтернативою мостам є пороми, які схожі з ними за своєю функцією, тому їх використовують у тому разі, коли невигідно будувати міст. Пороми — це спеціальні плавні засоби для перевезення пасажирів, а також транспорту з одного берега річки (озера, моря) на інший та навпаки. Через таку можливість — здійснювати перевезення авто — до цього плавзасобу з прихильністю ставляться мандрівники-автомобілісти.

Перші переправлення з берега на берег за допомогою плавзасобів почали здійснювати близько шести тисяч років тому. Для того, щоб дістатися іншого берега, будували плоти зі зв’язаних колод, якими керували за допомогою весел. А пороми з’явилися значно пізніше.

Зараз пороми активно використовують у багатьох країнах світу, зокрема й в Україні. Мешканці ж нашої області часто користуються поромною переправою Кам’янка-Нікополь, яка з’єднує місто Кам’янка-Дніпровська у Запорізької області з містом Нікополь у Дніпропетровській області. Про зв’язок між цими містами відомо те, що у роки Другої світової війни німці збудували між ними міст для того, щоб мати можливість переправляти різні вантажі армії з одного об’єкта на інший. Пізніше цей міст був зруйнований внаслідок будівництва Каховської гідроелектростанції. Тоді між Кам’янкою та Нікополем організували поромну переправу.

Зараз її активно використовують не тільки для подорожей між містами, але й для того, щоб доставляти різноманітну продукцію. Слід зазначити, попри те, що перевезення здійснюється всього двічі на день та за часом дорога займає близько години, все одно це хороший варіант для тих, хто хоче зекономити свій час і кошти.

Також відомо, що раніше мандрівників з інших міст та містян Нікополя переправляли з одного берега на інший два судна, але одне з них було знищено під час пожежі, тому зараз залишилося лише одне.

Kamyanka Dneprovskaya

Відправлення здійснюється від міста Кам’янка-Дніпровська Запорізької області.

Nikopol

За допомогою поромної переправи можна з легкістю дістатися Нікополя Дніпропетровської області.

parom lyudi velosipedy shlyupka

Пороми активно використовують пішоходи, велосипедисти та автомобілісти.

avto parom derevya sudno nebo oblaka

Пороми — це зручний засіб для перевезення особистого транспорту.

chajka voda zelen derevya sudno

Зайшовши на судно, ви можете побачити такого собі мандрівника, який просто присів відпочити.

lyudi avtomobili derevya passazhiry sudno shlyupki

Або зустріти тут багато інших відпочивальників, з якими можна поспілкуватися та непогано провести час, доки ви не дісталися місця призначення.

voda zelen derevya priroda nebo

Або ж навпаки залишитися сам на сам з природою та подумати про щось своє звичайне, буденне чи навпаки високе та піднесене.

parom voda bereg nebo

Насолодитися чудовими краєвидами.

chelovek nebo avtomobili derevya oblaka

Можна просто споглядати на небо.

chajka polet zelen ptitsa

Під час такої подорожі є можливість повністю відпочити від будь-яких справ. Бути вільним, як політ птаха.

voda sudno lyudi

Разом з іншими дивитися вдалечінь.

volny reka ptitsy voda lyudi

Спостерігати за тим, як хвилюється річка.

voda krany sudna

Як природа поєднується з промисловими об’єктами.

Zaporozhskaya AES chajka ptitsa volny voda rechka nebo tuchi oblaka priroda

Ось, наприклад, вдалині, десь за небокраєм, можна побачити Запорізьку атомну електростанцію.

lyudi ptitsy goroda voda doma derevya

А вже на тому березі на вас чекає інше місто з купою будинків, зелені та різноманітних об’єктів, які ще можна сфотографувати на згадку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що  український спортсмен хоче проплисти Дніпром 830 кілометрів.

Теги: