Рекордний заплив: український спортсмен хоче проплисти Дніпром 830 кілометрів

Український спортсмен Михайло Романишин вирішив встановити національний рекорд — перетнути Дніпро. Його заплив розпочався п’ятого серпня у Київській області, а фінішувати Михайло планує на другий тиждень вересня у Херсоні. Сьогодні вранці під час зупинки у селі Волоське його зустріли й журналісти Відкритого.

Спортсмен Михайло Романишин планує встановити рекорд: подолати відстань у 830 кілометрів уздовж Дніпра. Він розповів, що ще з дитинства зрозумів, що вода — це його стихія, й саме тоді з’явилася така смілива мрія — переплисти найбільшу українську річку та дістатися берегів Чорного моря. Михайло Романишин пообіцяв собі, що будь-що втілить її у реальність.

Проте, зараз його заплив є не тільки здійсненням мрії, але й допомогою рідному Дніпру. У межах цього проєкту спортсмен спільно зі своєю командою здійснює ще одну справу — бере проби, щоб зрозуміти, наскільки забруднена водойма.

Рекордний заплив: український спортсмен хоче проплисти Дніпром 830 кілометрів - рис. 1

Михайло Романишин.

«У нас є дві мети. Перша — це відкрити молоді правильний погляд на марафонський рух. Хочеться показати, що людські сили безмежні, але треба робити все з розумом і для здоров’я. Головне — не перестаратися. Я не називаю себе екстрималом. Ми просто пливемо без усілякого навантаження для фізичного стану. Другою метою є бажання привернути увагу до стану екології.  Це, якщо чесно, жах. Це не ріка, а просто місцями — болото. З ось таким шаром зелені (показує), що пахне … тут не до жартів», — поділився Михайло Романишин.

Згідно з програмою, щодня спортсмен проводить у воді близько десяти годин. Попереду нього на човні з веслами слідує група супроводу. Серед тих, хто супроводжує Михайла під час запливу є і друг Андрій, який був поряд із ним з самого початку. Він розповів, що пишається другом та попри усі складнощі та перебування на човні під пекельним сонцем розуміє, що у воді Михайлові набагато складніше.

Рекордний заплив: український спортсмен хоче проплисти Дніпром 830 кілометрів - рис. 2

Група підтримки супроводжує Михайла протягом запливу.

Михайло Романишин також зізнався, що йому іноді морально досить складно. По-перше, він сумує за родиною, а по-друге — бути наодинці зі своїми думками, перебуваючи весь день у воді, досить важко. Але його бажання бути гідним прикладом для синів — набагато сильніше.

З собою Михайло має два трекери, які фіксують дистанцію запливу. Усі зібрані дані передаються через мобільний додаток. Тож на фініші запливу його команда продемонструє сукупний результат представникам Національного проекту “Книга рекордів України”. Крім цього, спортсмен має великі плани на майбутнє: вже наступного року він планує подолати Чорне море за маршрутом Одеса-Стамбул.

Рекордний заплив: український спортсмен хоче проплисти Дніпром 830 кілометрів - рис. 3

Кожний повинен замислитися над ти, що людські можливості безмежні та спробувати спрямувати їх у правильне річище.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що дніпровський спортсмен розповів про перемогу на Чемпіонаті України з велоспорту.

Теги: