Андрій Пінчук про відокремлення Української православної церкви від московського патріархату

27 травня за рішенням Собору Українська православна церква відокремилася від московського патріархату. Попри шалений тиск промосковських сил, УПЦ виголосила про свою незалежність. Рішення прийнято, однак аби воно діяло на всі 100% — потрібен час. 

Про це Відкритий поговорив зі священиком УПЦ села Волоського Дніпропетровської області та волонтером Андрієм Пінчуком.  

 Андрій Пінчук

Андрій Пінчук

Попри шалений тиск промосковських сил, 27 травня в передмісті Києва відбувся Собор Української Православної Церкви. Він розглянув питання церковного життя, що виникли внаслідок військової агресії російської федерації проти України. За результатами роботи, Собор ухвалив рішення, які відокремлюють УПЦ від московського патріархату. Зокрема, зі статута прибрали все, що пов‘язує УПЦ з МП, варіння мира тепер буде відбуватися у Києві, віднині Українська православна церква самостійно обратиме Предстоятеля та утворюватиме парафії у діаспорі. Припиняється й поминання патріарха кирила, адже Собор висловив незгоду з ним стосовно його висловлювань щодо війни.

«Рішення поставило крапку у багатовіковій залежності Української церкви від московського патріархату. Після зібрання був проведений Собор УПЦ, який складався з усіх єпископів, митрополитів, архієпископів, представників священства кожної єпархії та простих віруючих. 90% голосів було віддано за зміни у статуті УПЦ, що прибрали повністю залежність від РПЦ. Шлях до цього тривав довго. Завжди було дуже багато спільнот, священників та єпископів, які відстоювали ідею незалежності. В різні часи їх було то більше, то менше. Зараз початок нового та складного шляху УПЦ до змін для кожної з 12 тисяч парафій монастирів, єпархіальних правлінь. Це не просто «оголосили – відокремилися». Процес затягнеться на кілька місяців точно», – пояснив священик УПЦ села Волоське Дніпропетровської області Андрій Пінчук.

Цей собор, за словами отця Андрія, став небувалою подією в історії Православної церкви. Прогнозувати, яким чином будуть розвиватися події всередині УПЦ надалі – важко.

«Виправдання та благословення війни, нелюдське порушення не просто проєвангельських заповідей, а ми кажемо про порушення взагалі будь-яких можливих морально етичних заповідей з боку російської церкви. Адже, місія церкви, в тому числі – щоб підвищувати свій голос й називати кривду кривдою, а правду правдою. Якщо це не відбувається – то навіщо така потрібна церква? Колись Христос сказав: «Якщо сіль втратила силу, чим зробиш її солоною? Її просто беруть й викидають на смітник», – додав Андрій Пінчук.

Детальніше про Собор дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Покос травы и покраска тренажеров: в Каменском убирают улицы и скверы.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,