Банківський експерт з Дніпра про шахрайські схеми в інтернеті та з картками в нових реаліях

Українці на звільнених від окупантів територіях починають повертатися до своїх домівок. Шахраї не лишаються осторонь і намагаються заробити гроші в нових реаліях. Серед найпопулярніших схем – «послуги платного розмінування», нові сценарії телефонних обманів та «грошові виплати всім жителям України». 

Про фінансову оборону Відкритому розповів співробітник комерційного банку та громадський діяч Кирило Черкашин. 

Кирило Черкашин

Кирило Черкашин

ДСНС нещодавно повідомила про про нову схему шахрайства «Послуги платного розмінування». Відомо про випадки, коли деякі особи ходять по хатам і пропонують за гроші провести обстеження помешкань на наявність вибухонебезпечних предметів, а також надають послуги платного розмінування. При цьому особи представляються піротехніками ДСНС.

«Як не потрапити на гачок шахраїв? Усі роботи з розмінування працівниками ДСНС виконуються безкоштовно згідно з планом і дотримуючись черги! Тож, якщо вам пропонують цю послугу на комерційній основі: не впускайте до своїх домівок таких осіб та не платіть їм гроші. Повідомляйте про подібні випадки на номер 102!», – закликав співробітник комерційного банку та громадський діяч Кирило Черкашин.

Про новий сценарій телефонного обману «Визволення з полону за гроші» повідомляє командування морської піхоти. Мішенню аферистів стають рідні та близькі військовослужбовців. Зловмисники телефонують родичам захисників із прихованих номерів та пропонують за грошову винагороду сприяти визволенню з полону військовослужбовця. Також шахраї намагаються нібито з метою уточнення дізнатися особисті дані українських захисників.

«Як не потрапити на гачок шахраїв? Представники командування морської піхоти або інших органів військового управління чи державних установ не збирають коштів. Питання звільнення військовополонених перебувають у виключній компетенції органів державної влади. Жодного збору коштів із членів сімей та близьких не відбувається. Пам’ятайте, що шахрай може назватися не лише працівником ДСНС, командування морської піхоти або інших органів військового управління, шахрай може назватися будь-ким: працівником банку, НБУ, Пенсійного фонду, Фіскальної служби, поліції, комунальних служб, мобільного оператора, покупцем вашого товару і таке інше. Завжди перевіряйте інформацію в офіційних джерелах відповідних організацій та державних установ», – радить Кирило Черкашин.

Також, про схему шахрайства повідомляє і Кіберполіція. Аферисти роблять SMS-розсилки, у яких розповідають про виплату матеріальної допомоги вимушеним переселенцям. В SMS вказують посилання на сайт, де нібито можна оформити заявку на отримання допомоги. Коли особа переходить за посиланням, шахрайський ресурс пропонує ввести персональну інформацію та дані про платіжну картку для зарахування коштів. Якщо особа робить це, шахраї отримують введені дані, та в подальшому використовують їх для привласнення коштів на картці.

«Приклад шахрайського SMS: «з сьогоднішнього дня ми починаємо виплати всім жителям України, незалежно від місця знаходження і соціального статусу. Всім дорослим виплата становлять: захисникам України 5000 гривень. Жінкам 4000 гривень. Дітям 3000 гривень». Таке SMS містить посилання на шахрайський ресурс. Не переходьте за посиланнями від незнайомців, отримуйте інформацію з офіційних джерел установ, перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів», – співробітник комерційного банку та громадський діяч Кирило Черкашин.

Якщо все ж необхідно перейти на сайт установи, адресу якої ви отримали в посиланні, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс. Пам’ятайте про правила платіжної безпеки, нікому не повідомляйте трьохзначний номер на звороті картки, коди банків та мобільних операторів, паролі до інтернет-банкінгу, кодове слово банку. Не мовчіть про шахрайство, повідомляйте про такі випадки в Кіберполіцію.

Детільніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Переселенцы из Испании: в Кривом Роге высадили аллею кипарисов из Барселоны (Фото).

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,