Батьки завжди поряд: в Україні дитячі палати облаштують по-новому

Відтепер в українських лікарнях планують облаштувати дитячі палати з можливістю для батьків залишатися поряд із дітьми, навіть коли ті хворіють. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, детальніше розповідає Відкритий.

В Україні почали оновлювати важливі ДБН (державні будівельні норми) стосовно медичних закладів. Відтепер в лікарнях планують облаштувати палати таким чином, щоб діти мали можливість перебувати у них разом із батьками. У палатах повинні з’явитися окремі спеціальні спальні місця для батьків, окремий туалет і душ для усіх можливих груп населення, а також усе необхідне обладнання.

«Коли дитина потрапляє в лікарню — це стрес і для самої дитини, так і для її батьків, який ще й в декілька разів посилюється тими умовами, що існують зараз в більшості українських лікарень. Адже вони зовсім не відповідають сучасним вимогам. І зазвичай це палати, в яких перебувають одразу декілька дітей, туалет і душ лише один на поверх. Крім того, батьків немає поруч», — написав Лев Парцхаладзе.

Також він зауважив, що у кожному окремому випадку ситуація все ж таки відрізнятиметься. Наприклад, вона може залежати від відділення, до якого потрапила дитина, та особливостей її захворювання. Проте там, де можливо буде облаштувати такі палати, це буде дозволено та передбачено.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах.

Теги: