Будинок з привидами та загадкові годинники: які таємниці приховує архітектура Дніпра

Дніпро приховує в собі безліч цікавих та маловідомих фактів. Більше за істориків можуть сказати тільки будинки нашого міста. І нехай стрімкий розвиток появи новобудов негативно впливає на збереження історичної спадщини, у нас ще є можливість дізнатися багато цікавого про архітектуру Дніпра. У пресцентрі Відкритого допоміг це зробити рієлтор «з історією» Денис Тригуб.

Чи помічали ви коли-небудь, що на деяких будівлях Дніпра розміщені годинники? Наприклад, такий будинок можна побачити за адресою Старокозацька, 39. Багато хто звертає на нього увагу через яскравий фіолетовий колір, але не всі уважні до однієї важливої деталі – годинника зверху. Навіщо він там?

Будинок з привидами та загадкові годинники: які таємниці приховує архітектура Дніпра - рис. 1

Денис Тригуб пояснює: «Раніше власниками цих будинків були, якщо казати сучасною мовою, — інвестори. Тобто купці. Дніпро було привабливе для іноземних забудовників: місто на пагорбі, біля широкої річки. Саме вони будували ці дома та здавали їх в оренду. А годинники робили спеціально для тодішніх бізнесменів. Час був дуже цінним, як, власне, і зараз. Тому люди могли у будь-який момент подивитися на будинок і дізнатися котра година».

Будинок з привидами та загадкові годинники: які таємниці приховує архітектура Дніпра - рис. 2

Окрім того, ходять легенди, що в одному з будинків на перехресті вулиць Гоголя та Шевченко мешкає Каспер і його компанія. Сам Денис у привидів не вірить, але говорить, що дніпряни з цікавістю реагують на такі розповіді.

«У нас є ще дуже багато цікавих фактів про архітектуру міста. Дуже прикро, що через велику кількість нових будівництв та реконструкцій, ми втрачаємо їх цінність», — додає рієлтор «з історією».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Днепровский художник представил тематические карикатуры почетных жителей города | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,