Чому Дніпро закуповує німецькі трамваї, а не вітчизняні

Ще десять німецьких трамваїв. У Дніпрі придбали чергову партію вагонів з Лейпцига. Чому місто закуповує закордонний транспорт, а не вітчизняний?

На це та інші питання в пресцентрі Відкритого відповідав спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради Іван Васючков.

На сьогодні у Дніпрі вже 50 вагонів з Німеччини. Трамваї не нові, однак у гарному стані. Іван Васючков каже, що цей закордонний транспорт уже кілька років возить дніпрян і скарг від водіїв та пасажирів не було. Навпаки, містяни визнали їх більш комфортабельними.

Десять нещодавно придбаних німецьких трамваїв вже незабаром вийдуть на три міські маршрути – №5, №11, та №15.

«Нові вагони  – задоволення не з дешевих. Тож ми купуємо сучасний транспорт гарної якості, але той, що вже їздив по рейках. Коли трамваї потрапляють у Дніпро, ми їх адаптуємо під місцеві умови. Зокрема, встановлюється GPS-обладнання, інформаційне табло, вирізаємо люки на даху, фарбуємо відповідно до дизайн-коду міста», — коментує спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради.

DSC 2356 e1615811214120

Чому ж Дніпро закуповує трамваї з Німеччини, а не вітчизняні? Іван Васючков пояснює:

«В Україні бувших трамваїв ніхто не продає. У деяких містах зустрічаються вагони 70-х років минулого століття. А нові мають занадто високу вартість – більше 1,2 млн євро. Це більше ніж за двадцять трамваїв з Лейпцигу. Варто розуміти, що багато наших вагонів знаходять в поганому технічному стані, ремонтувати їх дуже дорого. Деякі взагалі неможливо відновлювати. Тому потреба в трамвайних вагонах дуже висока. І за обмежений бюджетний ресурс ми прийняли рішення купувати бувші закордонні трамваї і проводити їх капітальний ремонт»

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Освітня реформа у Дніпрі: 30 шкіл не будуть набирати першокласників | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.  

Теги: , ,