Чому небезпечно палити листя: застереження екологів та рятувальників

Палити листя небезпечно, недоцільно та незаконно. Про це у пресцентрі Відкритого розповіли еколог, кандидат біологічних наук, доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Вадим Манюк та провідний інспектор відділу запобігань надзвичайним ситуаціям міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Іван Коваль.

За словами Вадима Манюка, під час горіння листя утворюється цілий комплекс токсичних сполук. При цьому дим від спалення листя токсичніший за дим, який утворюється під час спалювання цигарок:

«Основні токсичні речовини — самий чадний газ. Це діоксини. Коли палять багато, утворюються небезпечні концентрації. Це бензопірен, оксиди азоту та інші речовини».

Еколог розповів, що набагато доцільніше не спалювати листя, а компостувати його, поклавши до ями, адже листя — це найкраще добриво.

Провідний інспектор відділу запобігань надзвичайним ситуаціям міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Іван Коваль наголосив, що з початку року на території нашого міста виникло 1408 пожеж, з яких 444 (майже третина) — горіння сміття та листя. Рятувальник розповів, що часто пожежі виникають через необережне поводження з вогнем, наприклад, кинутий недопалок. Крім того, Коваль звернув увагу, що у порівнянні з минулим роком кількість пожеж, які виникли в результаті спалювання листя, зросла (303 і 444 відповідно).

«Є стаття 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення — недотримання правил пожежної безпеки. Але у правилах пожежної безпеки відсутня норма, що забороняється спалювати листя. Є тільки норма, що забороняється спалювати листя на відстані менше ніж 30 метрів від будівель. Покарання незначне — попередження або штраф до 119 гривень», — наголосив Іван Коваль.

Рятувальник повідомив, що протокол щодо спалення листя складає громадський інспектор з охорони довкілля за статтею 77-1 КУпАП. Проте штрафи також незначні — від 170 до 340 гривень. Для посадових осіб — від 850 до 1190 гривень.

preska 1

Теги: