Чорнобильська катастрофа: американці розсекретили перший звіт своєї розвідки

У Сполучених Штатах Америки з перших днів сумнівалися щодо правдивості слів радянської влади з приводу Чорнобильської катастрофи.  Зараз американцям вдалося довести той факт, що не усіх негайно евакуювали після вибуху. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на National Security Archive.

Чорнобильська катастрофа, яка сталася 26-го квітня 1986-го року, сколихнула усю світову спільноту. Радіоактивна хмара промайнула над більшою частиною Європи та східної частини Сполучених Штатів Америки. Ніч, квітень та два теплових вибухи, що спричинили подальше руйнування Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої на території України, неодноразово привертали увагу дослідників та науковців наступного покоління. Вони вірили, що багато інформації замовчували, а тому прагнули якнайшвидше розв’язати світове питання.

Зараз американська неурядова організація «Національний архів безпеки» оприлюднила інформацію, яка ставить під сумнів правдивість офіційних звітів радянської влади. Організація оприлюднила таємне повідомлення, яке було адресоване на ім’я держсекретаря США за кілька днів після трагедії, а саме: 2-го травня 1986-го року.

Асистент із питань розвідки та досліджень державного секретаря США  Мортон Абрамовіц написав про ситуацію своєму керівникові Джорджу Шульцу за шість днів після того, що сталося.

Чорнобильська катастрофа: американці розсекретили перший звіт своєї розвідки - рис. 1

«Уся розвідувальна спільнота вважає нісенітницею, що загинули тільки дві людини. (…) Звичайна денна зміна на радянському реакторі РВПК-1000 нараховує близько ста осіб. У нічну зміну чергують 25-35 осіб. Оскільки третій та четвертий енергоблоки розташовані близько один до одного, кількість людей навколо реактора вдень ​​могла налічувати до двох сотень, а вночі — до семидесяти осіб», — зазначив Абрамовіц.

За думкою дослідників, зважаючи на масштаб, катастрофи більшу частину персоналу повинні були евакуювати, але цього так і не зробили. Люди залишалися на своїх робочих місцях, щоб зменшити наслідки цієї події. Цей факт також підтверджено світлинами, які були зроблені безпосередньо у місці катастрофи.

«З огляду на масштаб руйнування, який спостерігається на знімках із місця події, нам здається, що всі, хто перебував у безпосередній близькості від вибуху четвертого енергоблоку, або померли, або отримали летальні дози радіаційного опромінення», — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Чорнобильську горілку хочуть продавати та за виручені кошти допомагати українцям.

Теги: