День після виборів: як проголосували дніпряни

Мешканці Дніпра та області взяли участь у місцевих виборах. Виборчі комісії вже розпочали підрахунок голосів. Про попередні результати, зафіксовані порушення та активність виборців розповіла у пресцентрі Відкритого кандидатка соціологічних наук, експертка у сфері регіонального та міського розвитку, учасниця Громадської Ініціативи “Прозорі вибори” Надія Міхно.

Цьогорічний процес підрахунку голосів відрізняється від попердніх. Він ускладнюється новим виборчим кодексом. Зокрема, форматом нового бюлетеня. Система з відкритими партійними списками передбачає більш довгу процедуру підрахунку. Через це центральна та територіальна виборчі комісії ще не оприлюднили офіційні результати. Соціологи зазначають, що чекати доведеться найближчі два дні.

Натомість відомі дані щодо активності виборців. Як і прогнозували аналітики, явка буде низькою. Причина зрозуміла – пандемія коронавірусу.

«Хочу зазначити, що явка на місцеві вибори завжди нижча, аніж на президентські або парламентські. За даними опитувань, які проводилися за тиждень до дня голосування, ми мали 40-45% потенційних виборців. У результаті ж проголосувало 34,16% по області і близько 30% по місту. Точні цифри ще уточнюються», — коментує Надія Міхно.

День після виборів: як проголосували дніпряни - рис. 1

Офіційної інформації про порушення під час підрахунку голосів поки що немає. Щодо дня виборів у Дніпрі – є ряд порушень виборчого законодавства та інших нормативно-правових актів. Зокрема, не менше 4 випадків фотографування бюлетнів, розповсюдження антиреклами проти певних кандидатів та політсил, видача виборчих бюлетнів не за паспортом та незаконее знаходження підозрілих осіб на місці голосування.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре зафиксировали 450 сообщений о нарушениях во время местных выборов | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,