Державний реєстр культурної спадщини поповнився об’єктами з Дніпра та області

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесено чотири об’єкти культурної спадщини національного значення, що знаходяться на території Дніпропетровської області. Відповідну постанову схвалено на засіданні Уряду 21-го серпня, повідомляє Відкритий.

Три з чотирьох обєктів знаходяться на території міста Дніпро: Будинок громадського зібрання, побудований у 1912 році, (вулиця Воскресенська, 6), Будинок міської управи, побудований у 1903 році (проспект Дмитра Яворницького, 47), Будинок земської лікарні, зведений у 1837-1845  роках (площа Соборна, 14). Зараз це Дніпропетровська обласна філармонія, Дніпровське училище культури та один із корпусів лікарні імені Мечникова відповідно.

Також один з обєктів, внесених до реєстру, знаходиться на території області, а саме в селі Семенівка Криничанського району. Це Вознесенська церква, вона пов’язана з біографією видатного громадського діяча, промисловця та мецената Олександра Поля та була зведена у 1824 році.

Усього до Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесено дванадцять пам’яток на території Дніпропетровської та Львівської областей та міста Одеса.

filarmoniya

Дніпропетровська обласна філармонія

 

Yavornickogo 47 2 iz 4

Дніпровське училище культури

bolnitsa Mechnikova

Корпус лікарні Мечникова

Svyato Voznesenska TSerkva 1823 r. u Mironivtsi

Церква у селі Семенівка

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки грошей потрібно для реконструкції Палацу студентів у Дніпрі.

Теги: