Скільки грошей потрібно для реконструкції Палацу студентів у Дніпрі

У Дніпрі на реконструкцію Палацу культури студентів потрібно більше ніж десять мільйонів гривень. Однак ці кошти не виділяють. Про це Відкритому розповів директор палацу Вадим Стукало.

З 1989 року будівля знаходиться на балансі Дніпровського національного університету. З 1995 року директором палацу є Вадим Стукало. Лише у цьому році установа отримала свій паспорт — дорожню карту, яка є першим документом, який дозволить здійснити реставрацію.

«В цьому році ми отримали паспорт будівлі як пам`ятника архітектури. Працювала обласна комісія разом з міськими управліннями. Зробили всі креслення, оглянули всі фундаменти, стіни. Є висновки, у якому стані палац зараз знаходиться, і що треба робити. На основі цього документу будуть плануватися ремонтні роботи. Цей документ готувався протягом декількох років», — зазначає Вадим Стукало.

 

Скільки грошей потрібно для реконструкції Палацу студентів у Дніпрі - рис. 1

Директор Палацу студентів Вадим Стукало

За його словами, останній косметичний ремонт будівлі проводили п`ятнадцять років тому.

«Останній ремонт фасаду був виконаний у 2004 році. Після цього суттєвих ремонтів цієї споруди не було. Кошти не виділялися. Близько 2010 року було прийнято рішення Кабінету міністрів про те, що державним закладам освіти заборонялося використовувати кошти на проведення ремонтів. Декілька разів представники місцевої влади обіцяли до сторіччя університету виділити кошти. Вони складали кошториси, але потім надали відповідь, що фінансування ремонту з місцевого бюджету є порушенням закону. Фінансування може надавати держава або спонсори», — підкреслює директор палацу.Скільки грошей потрібно для реконструкції Палацу студентів у Дніпрі - рис. 2

Палац студентів руйнується

Вадим Стукало говорить, що ініціювали початок ремонту не один раз, але на це потрібні великі кошти.

«Була ініціатива студентів до сторіччя університету про збір коштів на відновлення палацу, але ми зробили моніторинг. Виявилося, що можна зібрати лише десять-двадцять тисяч гривень. При тому, що більше ніж п’ятдесят тисяч гривень потрібно на проєкт реконструкції. Тоді я відмовився від цієї ініціативи, оскільки студенти, які здавали кошти, запитали б: «А де ремонт?». Якби була впевненість, що вдасться зібрати хоча би пів мільйона гривень, то ми би продовжили збір. Зазначу, що ремонт потрібно починати з даху. Після останньої реконструкції 1989-93-го років дах не ремонтувався. Вже потім потрібно ремонтувати фасад. Я не можу назвати точну цифру, про неї можна говорити, коли буде проєкт реконструкції. Це точно не п`ять і не десять мільйонів. Це значно більше. За ці кошти необхідно виконати ремонт даху, водоводу і фасаду», — підсумовує Вадим Стукало.

Скільки грошей потрібно для реконструкції Палацу студентів у Дніпрі - рис. 3

Палац студентів з середини

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що активісти готові посприяти реконструкції Палацу студентів.

Теги: