Дивись під ноги: на вулицях Дніпра знаходять історичні артефакти

Про історичні артефакти, які можна знайти на вулицях Дніпра та про екскурсії містом в інтерв’ю Відкритому розкав заступник директора Дніпропетровського національного історичного музею ім. Дмитра Яворницького з обліку й збереження музейних цінностей Юрій Фанигін.

Юрій проводить екскурсії по Дніпру, а нещодавно створив телеграм та ютуб канал FanHistoryDnipro, де розповідає про історичну цінність міста.

«В своїх екскурсіях я завжди намагаюсь бути ближче до першоджерел: вивчаю книги, фотографії й інші артефакти. Я впевнений, що у більшості дніпрян в сімейній бібліотеці є книга про Олександра Поля, яка видана 24 роки тому, але вона є репринтом дореволюційного видання пана Ветроградова 1910 року з вступним словом тогочасних істориків. Це книги, які читали й на яких зростали — вони варті уваги. А ще, завжди раджу дивитись навколо, бо можна натрапити на цікаві історичні знахідки. Наприклад, одна з моїх підписниць присіла біля стадіону 7-ї школи на лівому березі Дніпра та побачила цю пляшечку: «Живительная настойка доктора Граднецкого». Це популярний БАД того часу, який випускали все XIX ст. А я біля входу до Троїцького ринку знайшов свистульку, XIX- XX сторіччя», — розказав Юрій Фанигін.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Що буде на місці історичного кургану в Новоолександрівці?

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,