Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт

У Дніпрі стартував останній етап Чемпіонату України серед крейсерсько-перегонових яхт за системою ORC. Про це повідомляє Відкритий з місця подій.

З 25-го по 30-те липня Дніпро приймає всеукраїнські змагання з вітрильного спорту, сьогодні стартував останній день перегонів. У Чемпіонаті взяли участь 25 яхт із семи областей України, організатором виступила Дніпропетровська обласна федерація вітрильного спорту.

«За п’ять днів змагань було проведено дві великих маршрутні гонки: від яхт-клубу «Січ» до села Звонецьке Солонянського району. Також три дні яхтсмени змагалися тут на акваторії міста від Південного мосту до Мерефо-Херсонського мосту. За дві маршрутні гонки спортсмени подолали 70 морських миль, і по чотири морські милі за п’ять перегонів у межах Дніпра», — поділився з Відкритим голова обласної федерації вітрильного спорту Ігор Гец.

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 1

Ігор Гец

Також він відмітив, що конкуренція на Чемпіонаті дуже висока, суперники надвичайно сильні, але дві команди з Дніпра є головними претендентами на призові місця у змаганнях. Аж сім команд з Дніпропетровської області змагалися за першість із суперниками з Миколаєва, Києва, Горішніх Плавнів та інших міст і областей України.

Підтвердженням дійсно серйозної конкуренції є факт, що київська команда «Go Fast», яка бере участь у цьогорічних змаганнях, торік брала участь у чемпіонаті світу, де посіла 17 місце, що є дуже добрим результатом.

«Я вважаю, що правильним рішенням було провести чемпіонат у Дніпрі, це популяризація вітрильного спорту в Україні. Раніше змагання були більш масштабні, яхти купували профспілки, підприємства, а зараз — це дороге задоволення», — зазначив учасник перегонів Олександр Малінін, майстер спорту СРСР з вітрильного спорту.

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 2

Олександр Малінін

Система оцінювання результатів ORC використовується у випадках, коли в змаганнях беруть участь судна різного класу. Така система дозволяє враховувати різні габарити та технічні характеристики яхт і зрівнює шанси на перемогу.

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 3

Організатор цьогорічних змагань — Дніпропетровська обласна федерація вітрильного спорту

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 4

Екіпажі готуються до старту

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 5

У змаганнях бере участь і жіноча команда

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 6

Яхта виходить в акваторію

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 7

Яхти готуються до останнього етапу змагань

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 8

Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт за системою ORC

Дніпро приймає Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт - рис. 9

Цьогоріч змагання відбулися у Дніпрі

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі відбувся благодійний заплив на каяках.

Теги: