Дніпроводоканал буде подавати воду погодинно

З 20-го серпня українські водоканали можуть перейти на погодинну подачу води. Про це Відкритий дізнався з повідомлення віцепрезидента асоціації «Укрводоканалекологія» Ольги Бабій.

«Ми хочемо попередити:  з 20-го серпня деякі міста вимушені будуть перейти на погодинну подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію. Якщо ж ситуація не буде вирішена шляхом законодавчого корегування, водоканали будуть відключати від електропостачання. Припинення водопостачання та водовідведення матиме непередбачувані техногенні та екологічні наслідки для міст України», — відзначила Ольга Бабій.

Вона пояснила, що це пов’язано з новою моделлю ринку електроенергії, яка повноцінно запрацювала з 1-го липня і спричинила подорожчання електроенергії для підприємств на 25%.

«Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, регулює діяльність 100 водоканалів України. Але, збільшивши тариф на електроенергію, регулятор не підняв тарифи на водопостачання і водовідведення. Тому тільки за липень водоканали зазнали збитків у розмірі близько 200 мільйонів гривень», — розповіли в асоціації.

Дніпроводоканал буде подавати воду погодинно - рис. 1

«Укрводоканалекологія» бачить два виходи із ситуації: або збільшити тарифи на водопостачання і водовідведення, а також теплопостачання на 20%, або дозволити водоканалам і теплопостачальним підприємствам купувати електроенергію за ціною 1,68 гривні.

У будь-якому разі Національна комісія повинна терміново надати публічні заяви про те, що вона має намір робити, адже до сьогодні на жодне звернення Асоціації відповіді не було надано.

Асоціація звернулася до прокуратури, Служби безпеки України, Ради національної безпеки та оборони України, Офісу президента і Кабінету Міністрів з проханням терміново втрутитись у цю ситуацію.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні виробників лікувальних спиртових настоянок змусять платити акциз на спирт.

Теги: