В Україні виробників лікувальних спиртових настоянок змусять платити акциз на спирт

Міністерство охорони здоров’я не буде надавати квоти на продаж етилового спирту для виробників спиртових настоянок з лікарських рослин. Про це Відкритий дізнався з допису Уляни Супрун у Facebook.

Уляна Супрун зазначила, що спиртовмісні настоянки значно дешевші за алкогольні напої, адже їхні виробники не сплачують акциз. Тому існує прикра практика використовувати спиртовмісні настоянки замість алкоголю.

«Міністерство охорони здоров’я України визначає квоти для виробництва різних лікарських засобів. І ми отримуємо запити збільшити квоти для виробників настоянок, які позиціюють себе лікарськими засобами. Щоб припинити використання ліків як доступного «алкоголю», МОЗ України припинить видавати квоти на продаж етилового спирту виробникам настоянок. Уже готовий відповідний проєкт постанови. Виробники спиртовмісних настоянок будуть покупати спирт і платити акциз, як це роблять, наприклад, виробники алкогольних напоїв. А ліки залишаться ліками», — написала Супрун.

Одна з найпопулярніших настоянок, якою намагаються замінити алкоголь, — настоянка глоду, вказує міністерка. Наразі 25-грамовий флакон 70-градусної настоянки глоду коштує близько 4 гривень, а 100-грамовий — 11 гривень.

Проєкт цієї постанови вже готовий, незабаром його можуть ухвалити. Водночас, пані Супрун додала, що наукові дослідження «переважно свідчать про користь екстрактів глоду для серцево-судинної системи».

В Україні виробників лікувальних спиртових настоянок змусять платити акциз на спирт - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що у школу та дитсадок Дніпра не пустять без щеплень.

Теги: