Дніпровські археологи знайшли чотири древніх поселення під час будівництва траси

При будівництві дороги національного значення на Київ дніпровські археологи виявили чотири древніх поселення та артефакти 4 тис. до н.е. Детальніше про розкопки розповів у пресцентрі Відкритого начальник дніпровської археологічної експедиції Дмитро Тесленко.

Археологічні розкопки вздовж будівництва траси Дніпро-Решетилівка ведуться вже дуже довго. Починаючи з 2018 року на території Петриківського та Царичанського району провели археологічну розвідку та виявили чимало історичних пам’яток, частину з яких вже дослідили. Серед знахідок: рідкісні срібні монети періоду Золотої Орди, кременеві наконечники для списів, скіфські наконечники стріл із бронзи.

Окрім цього, археологи відкопали чотири древніх поселення. Три з них вже дослідили. Сьогодні триває робота над четвертим багатошаровим поселенням.

«Загальний діапазон виявлених артефактів охоплює період від енеоліту (4 тис. до н.е.) до 18 століття. Усі вони пройшли первинну обробку. Їх очистили від землі, деякі частково склеїли, на них нанесено маркування. Сподіваємось, що вже скоро на них можна буде подивитися у нашому Дніпровському музеї», — розповідає Дмитро Тесленко.

Дніпровські археологи знайшли чотири древніх поселення під час будівництва траси - рис. 1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Новокодацком районе Днепра установили два пианино под открытым небом | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,