У Дніпрі презентують альманах та музичний кліп про історію Дніпропетровщини

6 листопада відбудеться показ музичного кліпу «Історія Дніпропетровщини в танцях» та презентація альманаху «Катеринослав на Кільчені: історія зниклого міста». Детальніше про це розповіли у пресцентрі Відкритого директор Центру народної творчості «Дивокрай» Віктор Боняк, завідувач відділу археології історичного музею ім. Яворницького Олександр Старік та постановниця танців для кліпу Тетяна Проскурякова.

У Дніпрі покажуть музичний кліп «Історія Дніпропетровщини в танцях». Створено його за підтримки музею ім. Яворницького. У відео вміщені найважливіші постаті та феномени нашого регіону: скіфи, козацтво, Петриківський розпис, Катерина та граф Потьомкін. І все це мовою танців. Для зйомок використовували спеціально зшиті костюми, а хореографам довелося подорожувати різними містами та селищами області, які і стали головними локаціями кліпу.

«Мета такого танцювально-музичного кліпу – це популяризація історії та археології. А зокрема історії нашого регіону. Триває відео всього 8 хвилин, але в ньому вміщені і красива професійна хореографія, і необхідна інформація, яку ми хотіли донести», — коментує постановниця танців Тетяна Проскурякова.

IMG 3188

Окрім кліпу, на дніпрян чекає презентація альманаху «Катеринослав на Кільчені: історія зниклого міста». Видання створили науковці Максим Кавун, Олександр Харлан та Олександр Старік. На базі результатів археологічних розкопок, документальних джерел, проєктних планів та артефактів в альманасі доступною мовою розповідається про «Самарську Атлантиду».

«Розкопки тривали з 17 червня по 9 липня на території забутого міста – Катеринослава Кільченського. Більше двохсот років вважалося, що всі його будівлі були розібрані і від міста не залишилося ніяких артефактів. Але, як можна зрозуміти, це не так», — коментує Олександр Старік.

IMG 3183

Презентація альманаху та показ кліпу відбудуться в кінотеатрі «Кіно-Тема» за адресою вул. Марії Кюрі, 5 о 14:00. Вхід вільний.

«Окрім альманаху та кліпу на гостей чекає дуже цікава програма. Буде проведено майстер-клас з Петриківського розпису, фотосесія та обговорення», — додає Віктор Боняк.

IMG 3186

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В днепровском парке поселились новые динозавры | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,