Дніпровський капелан Дмитро Поворотний про соборність та геноциди на території України

Про геноциди на теренах України та важливість розуміння соборності в інтерв’ю Відкритому розказав протоієрей Дніпропетровської Єпархії ПЦУ, військовий капелан Дмитро Поворотний.

«Все важливе та вартісне легко не дається. Ця війна, яка триває, змінює нас. Зовнішнє ми, нажаль, поки не соборні, але прагнення до цього показує, що це одна з головних цінностей, якими живе справжній українець», — розказує Дмитро Поворотний.

22 січня Україна відзначила  День Соборності – день об’єднання після століть розділеності у складі різних імперій. 102 роки тому українці заявили про бажання будувати спільну державу, підписавши Акт Злуки.

«Науковці сперечаються: відбулися ми як соборна держава чи ні. Висловлюють різні думки. Я пояснюю наступне: соборність – вона є, її можна побачити. Наприклад, вона в обличчях 32-х загиблих героїв Полку-1 на пам’ятнику біля храму: всі хлопці з різних земель і всі вони віддали своє життя за Україну. Це і є соборність, яка має значення. Зараз багато військових, які добровільно боронять нашу країну на Сході. Все це уособлення соборності і це треба розуміти», — говорить Дмитро Поворотний.

Також Дмитро розказав про захід «Україна — територія геноцидів», на якому обговорювали, як втрата нашою країною незалежності призвела до 3-х геноцидів на теренах України: голодомор 1932-1933 року, голокост єврейського народу та геноцид кримських татар.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: У Дніпрі провели фокус-групу, щоб виявити потреби жінок-ветеранок

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,