У Дніпрі провели фокус-групу, щоб виявити потреби жінок-ветеранок

У Дніпрі провели дослідження, щоб виявити проблеми жінок-ветеранок. В армії їм видають лише чоловічу білизну, а жіночих бронежилетів в Україні взагалі немає. Про це в інтерв’ю Відкритому розказали волонтерка, ексвійськовослужбовиця Дар’я Андрусенко-Якотюк та помічниця ректора з гендерних питань Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Наталія Шуліка.

26 грудня 2020 року Коаліція «Дніпро 1325» провела у Дніпрі фокус-групову дискусію з метою виявлення основних проблем, потреб та бар’єрів щодо участі, захисту, запобігання конфлікту і відновлення, з якими стикаються  жінки-ветеранки.

Напрацювання за результатами роботи будуть рекомендовані до внесення в обласний план дій на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.

«Учасниці дискусії розповідають, що під час проходження військової служби було таке враження, що жінок в армії не існує. Тобто, абсолютно все підлаштовано під чоловіків. Діючі жінки-військовослужбовиці розповідають, що білизну видають лише чоловічу, жіночих бронежилетів не існує», — говорить Наталія Шуліка.

«Щодо жіночих потреб в армії – це складне питання. Не кожна жінка в армії хоче, щоб до неї ставилися особливо. Ми звикаємо до таких умов, де все підлаштовано під чоловіків. Ніхто, наприклад, не буде ставити для жінок окремий туалет. Мій бронежилет – він важкий, великий і не відповідає моїй формі, але я прилаштувалась, використовуючи скотч і мотузки. В мене є подруги командир мінометного відділення та снайперка і вони не потребують жіночого ставлення до себе», — пояснює Дар’я Андрусенко-Якотюк.

Також говорили про потреби ветеранок, які повернулись з військової служби додому, і однією з найголовніших визначили необхідність психологічної допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Дніпровський вірусолог розказав про вакцини і щеплення проти COVID-19

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,