Дніпровський спортсмен розповів про перемогу на Чемпіонаті України з велоспорту

Спортсмен з Дніпра Роман Завада посів перше місце на Чемпіонаті України з велосипедного спорту. Про це детальніше розповідає Відкритий.

23-24 червня цього року у місті Біла Церква відбувся Чемпіонат України з велоспорту. Це був щорічний турнір, який зібрав багато спортсменів різного віку з багатьох куточків нашої країни. У своїй категорії  дніпровський спортсмен Роман Завада отримав впевнену перемогу та став чемпіоном України. Він розповів, що цей чемпіонат є досить важливим, тому що він дає кожному спортсмену рейтинг і розуміння того, на якій позиції він знаходиться. Захід відбувався протягом кількох днів. Першого дня були перегони з роздільним стартом. Це дуже складна дисципліна, у якій доводиться боротися з собою. Тобто, в учасника немає можливості отримати допомогу від своєї команди чи від наставника, через що йому доводиться якнайшвидше виконати завдання. Другого дня проходили групові перегони.

Роман посилено займається велоспортом протягом семи років. До цього усе його життя проходило в межах басейну, а у зрілому віці він почав захоплюватися велосипедом, а також усім, що з ним пов’язано.

sportsmen 2

«Велоспорт більш динамічний, вільний. А для того, щоб займатися велоспортом, не треба постійно купувати абонементи й тому подібне. На початковому етапі він дає більшу волю. Я починав з того, що просто на велосипеді їздив на роботу. Робив це, щоб зекономити гроші та якось підтягнути здоров’я. Це мені дуже допомагало. А потім щоденні поїздки на роботу переросли вже у більш глобальне захоплення», — поділився Роман.

velosiped

Журналісти Відкритого вирішили поспілкуватися з Романом та дізнатися подробиці цієї події.

— Які у вас були відчуття, коли ви дізналися, що перемогли?

Радість, звісно, була. Я не буду приховувати. Це велике досягнення. Коли у нашій великій державі саме ти перемагаєш у таких престижних змаганнях — приємно. Але скажу, я не відчував, що до цього не готовий. Я доклав багато зусиль: цілеспрямовано готувався та щодня тренувався.

sportsmen01

— Ви щодня їздите містом на велосипеді, чи помічали якісь проблеми?

Ви знаєте, проблематику велоспорту можна поділити на два сегменти. Перший я б назвав «загальносоціальним». Він більше залежить від виховання кожної окремої людини. Буває, водії сприймають тебе як учасника дорожнього руху, а буває — не сприймають. Інфраструктура в цілому в Україні дуже слабко розвинена. Наприклад, коли виїжджаєш на дороги загального користування, багато водіїв сприймають тебе як артефакт на дорозі: тобто як людину, яка не повинна тут бути. Другою проблемою я б хотів назвати ту, яка стосується саме нашої Дніпропетровської області та конкретно міста. З часів радянського союзу ми були лідерами у велоспорті. У нас було багато велобаз у Нікополі, Кривому Розі та Дніпрі. За останні роки ми це усе втратили. (…) У нашому місті дуже мало проводиться змагань.

velosiped01

— Що б ви порадили юним дніпрянам, які тільки обирають свій шлях?

Молодому поколінню я б побажав отримувати задоволення. Якщо людина робить щось проти своєї волі, то вона припиняє це робити дуже швидко — адже виходить погано. Якщо ви отримуєте задоволення від того, що ваше тіло здорове, і щоранку прокидаєтесь від бажання піти на тренування — це можна використовувати для досягнення якихось цілей та покращення результатів. Коли спортсмен бачить гарний результат, він отримує мотивацію, нагороду за витрачений час та наповнює життя додатковим сенсом.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що дніпровський фехтувальник розповів про успіх на Чемпіонаті світу.

Теги: