Дніпрянам не варто панікувати з приводу радіації від вибуху на полігоні у РФ

Сьогодні, 20-го серпня, стало відомо, що панікувати через вибух на полігоні у РФ не варто. Про це Відкритий дізнався із повідомлення Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Після того, як було опубліковано карту можливого розльоту радіонуклідів через вибух на полігоні у РФ, управління ДСНС у різних областях України провели заміри гамма-випромінення.

Так, у Дніпрі є стаціонарний блок детектування гамма-випромінення БДБГ-09, на якому вимірюється потужність дози випромінення. На даний час показники становлять 0,12 мкР/год. Зі слів гідрометцентру, допустима норма — 0,20 мкР/год, тому показники по області, а саме 0,12-0,17 мкР/год — знаходяться у її межах.

Нагадаємо, що 8-го серпня у Росії, в Архангельській області, на військовому полігоні в одній із частин Морського флоту стався вибух на ракетному полігоні. Внаслідок події загинули сім осіб.

10-го серпня в «Росатомі» повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробувань нового спецвиробу. Прес-служба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів.

radiatsiya

Теги: