Дніпряни можуть втілити свої благодійні ідеї в життя: як це зробити

5 вересня відзначають Міжнародний день благодійності. Цю дату святкують вже сьомий рік поспіль. Сьогодні благодійники з усього світу, у тому числі і з Дніпра, намагаються використовувати у своїй роботі нестандартні методи та особливі підходи. Один із них — «благодійний краудсорсинг». Про це розповіла у пресцентрі Відкритого віце-президентка Всеукраїнського благодійного фонду «Мірозданіє» Катерина Панченко.

Сьогодні українці мають спрощене уявлення про благодійність. Для більшості це матеріальна допомога: гроші, їжа та одяг. Малий відсоток людей відносить до цього списку ще якісь послуги чи роботу. Тому фонди та волонтерські організації намагаються поширити освіченість громадян у цьому питанні.

У 21 сторіччі сучасні технології надають нові інструменти для популяризації благодійності. На платформі сайту Всеукраїнського фонду «Мірозданіє» діє програма «краудсорсинга». Тут кожен бажаючий може залишити свою ідею, надіслати листа з її описом і втілити згодом у життя. Також є можливість запропонувати допомогу волонтера, надати свою підтримку в організації та проведенні заходів.

«Я особисто читаю листи, залишені на платформі «благодійного краудсорсинга». Такий інноваційний підхід залучає до благодійності все більше людей та популяризує нашу діяльність», – коментує Катерина Панченко.

Запропонувати свою ідею можна на сайті: mirozdanie.com.ua.

Дніпряни можуть втілити свої благодійні ідеї в життя: як це зробити - рис. 1

Незмінною тенденцією в благодійності є її присутність в сучасних життєвих реаліях. Тобто, якщо раніше в пріоритеті були проблеми екології і боротьба зі стихійними лихами, то сьогодні пандемія коронавірусу привернула увагу благодійників до сфери медицини. А у 2014 році інтенсивну допомогу надавали українським військовим, переселенцям з Криму та Донбасу.

Світові фонди та організації намагаються бути вузьконаправленими. Вони орієнтуються на якусь конкретну сферу і допомагають саме їй, працюють над розвитком та усуненням проблем у цій галузі.

«Така спеціалізація є дуже вдалим рішенням. Люди знають, куди їм звернутися з конкретного питання. Наприклад, місія нашого Всеукраїнського фонду «Мірозданіє» — допомога спортсменам та розвиток спорту. Ми хочемо зробити його доступним і популярним, залучити українців до активного способу життя. Але ми підтримуємо не тільки спортивні заходи. Фестиваль піщаних скульптур, який ми влаштували три роки тому, у Дніпрі раніше ніколи не проводився. Авіамодельний фестиваль дав поштовх для розвитку цього технічного спорту. Ми привертаємо таким чином увагу суспільства до невідомих раніше напрямків. І до благодійності в цілому», — розповідає віце-президентка фонду «Мірозданіє».

У 2013 році Генеральна асамблея ООН визнала благодійну діяльність однією із найважливіших соціальних цінностей. З цього моменту кожного року п’ятого вересня весь світ вкотре згадує про важливі питання та соціальні проблеми, які вирішують благодійники.

«Благодійність як бажання людини бути корисним і робити щось на благо інших є однією з найважливіших потреб людства. Об’єднання громадян відіграє важливу роль у зміні життя на краще. Це вносить вклад у стійкий розвиток суспільства, підвищуючи обізнаність про проблеми і існуючі способи їх подолання спільними зусиллями», — говорить Катерина.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:  В Днепре автоматизировали рабочие места специалистов управления социальной защиты населения | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,