Дніпряни створили віртуальний геологічний музей

У Дніпрі створили унікальний додаток для смартфону — віртуальний музей, за допомогою якого можна ознайомитися із геологічними експонатами. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на Суспільне Дніпро.

Мешканці Дніпра Микола Косарєв та Євгенія Солдатенко розробили програму для смартфона — віртуальний геологічний музей. Над його створенням працювали декілька місяців. Представлені у додатку тверді породи частково є експонатами фонду музею НТУ Дніпровська політехніка (колишній Гірничий університет), а інші авторка знайшла під час експедиції на Закарпаття.

Автори віртуального музею зазначили, що вони не хочуть прив’язувати свій додаток виключно до геології України, навпаки, мають на меті зробити його міжнародним.

«Чим більше країн будуть залучені, тим краще. З одного боку, людина може використати додаток, побачити віртуальну модель зразка, зацікавитися. Також можна подивитися звідки цей зразок і де він знаходиться. Тобто це не замінює музеї, а навпаки доповнює. Ми сподіваємося, що це буде популяризувати музейну сферу», — каже Євгенія.

Сама ж Євгенія — викладачка політехніки. Вона розповідає, що це була її мрія, щоб люди почали цікавитись твердими земними породами. Микола — програміст, він займався технічною частиною, аджк його як програміста цікавлять усі новітні технології, і додаток, за його словами, — це крок у майбутнє в музейній сфері.

Наразі програма працює у тестовому режимі: у ній є одна музейна кімната, в якій знаходяться сім різних порід. Наприкінці вересня вона буде доступна для завантаження на смартфони безкоштовно.Після того, як додаток завантажать у мережу інтернет, автори будуть поповнювати експонати.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі презентували новий інформаційний веб-ресурс для бізнесу.

Теги: