Екоактивісти Дніпра відреагували на ліквідацію Мінекології – Відкритий

Екоактивісти Дніпра відреагували на ліквідацію Мінекології

В Україні ліквідували Мінекології, об’єднавши його з Міненерго. Про це повідомляє Відкритий.

Вчора, 29-го серпня, на пленарному засіданні Верховної Ради було об’єднано два міністерства шляхом «пакетного» голосування. Так, Міністерство екології в об’єднанні з Міністерством енергетики називатиметься «Міністерством енергетики та захисту довкілля». Відомо, що очільником Міністерства було обрано Олексія Оржеля.

На це об’єднання відреагували представники Save Dnipro та Громадське формування «Екологічний патруль». Активісти вважають, що країні необхідний акцент на екологічній безпеці. Натомість, профільне міністерство відсувають на рівень одного з департаментів у відомстві, де захищають бізнес-інтереси підприємств, які власне і є найбільшими забруднювачами довкілля.

«У публічній площині наразі відсутня будь-яка інформація, яка пояснює рішення більшості. Ми вважаємо, що таке злиття може призвести до перманентного конфлікту при прийнятті рішень всередині цього об’єднаного органу“, — пишуть активісти Save Dnipro.

На підтримку колег виступив і Екопатруль, також висловивши своє обурення таким рішенням.

«Усі 75% людей, що голосували за ЗеДепутатів! Я звертаюсь до вас: ви підтримуєте таке рішення?», — написали в Екопатрулі.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості після об’єднання з Міністерством екології та природних ресурсів в один орган можливо буде розбито на структури нової Державної природоохоронної служби. Вони передбачають створення десяти міжрегіональних територіальних органів (Карпатського, Поліського, Придніпровського, Північно-Західного, Східного, Столичного, Причорноморського, Подільського, Центрального та Південно-Східного) та повну ліквідацію 23 територіальних підрозділів ДЕІ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що США надасть Україні 250 000 000 доларів військової допомоги.

Теги:

Оцените этот материал: