«Енергодім» стане більш доступним для ОСББ Дніпропетровської області

Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Геннадія Зубка у Facebook. 

Вже з вересня ОСББ зможуть подаватись на участь у програмі «Енергодім», отримувати гранти та модернізувати свої будинки, зменшувати енергоспоживання.

«Дуже непроста робота протягом декількох останніх років: законодавство, переговори та співпраця з ЄС та Урядом Німеччини, отримання фінансування, розробка процедур, тестування – і нарешті, повноцінний старт. Міжнародні партнери, фахівці Мінрегіону, експерти, народні депутати, колектив Фонду, громадськість та армія ОСББ – амбітна команда, амбітні цілі та завдання, амбіція зробити Україну енергонезалежною. Разом ми зробили безпрецедентний крок – в Україні створено прозору європейську інституцію, яка має зробити всіх нас енергоефективними» — написав віцепрем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Геннадій Зубко також зазначив, що програма фонду передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакета «Легкий» та 50% для пакета «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Також Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила  пакет документів, необхідних для реалізації Програми. Зокрема:

  • порядок дій учасників програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»;
  • верифікація Проєктів/Заходів з енергоефективності, що здійснюються за участю державної установи «Фонд енергоефективності»;
  • аналіз якості заходів з енергоефективності, що здійснюються за участю державної установи «Фонд енергоефективності»;
  • моніторинг та ведення баз даних (збору, зберігання, аналізу та оприлюднення консолідованої інформації);
  • подання та розгляду апеляцій;
  • умови Грантового договору;
  • прийняття рішень щодо затвердження заявок, проєктів, умов грантових договорів в рамках Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

«Енергодім» стане більш доступним для ОСББ Дніпропетровської області - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що Уряд пропонує дозволити реконструкцію «хрущовок» за згоди 75% мешканців.

Теги: