Ймовірність світової кризи 2019: причини та наслідки для України

Світову кризу-2019 прогнозували і економісти, і фінансисти, і навіть астрологи. За прогнозами, зачепить вона Україну. Однак наслідки, які прогнозують для України, значно перебільшені, вважає політичний оглядач Юрій Райхель. Про це він заявив в прес-центрі медіахолдингу «Відкритий».

«Кризові явища в економіці треба розділити на дві частини: об’єктивну і суб’єктивну. Об’єктивність полягає в тому, що за певний період часу, який називають циклічністю, але який не прив’язаний до часових меж, в економіках виникають певні кризові явища різного характеру. Вони можуть бути пов’язані з виробництвом, фінансовими проблемами та низкою інших фактів. Після Великої депресії 1930-х років, експерти напрацювали варіанти пом’якшення їхнього негативного впливу на економіку. Другий бік – суб’єктивний – залежить від дій фінансової влади. Приклад: фінансова криза-2008, яка «накрила» багато країн. Польща цю кризу пережила досить спокійно і впевнено. Росія ж була охоплена кризою досить серйозно. Врятувало їх зростання цін на нафту», — розповів Юрій Райхель.

Наразі, за словами експерта, криза буде однозначно, але коли та у яких масштабах – спрогнозувати неможливо. Наприклад, торговельна війна між США і Китаєм уповільнює ріст світової економіки. Як ситуація розвиватиметься далі – ніхто не знає. Однак це, в першу чергу, дуже впливає на країни, які постачають сировину. Наразі Україна – у цій групі ризику. Щоб максимально знизити негативні наслідки, країна повинна підготуватися, має бути вироблена відповідна фінансова та економічна політика країни.

«Варто нарощувати валютно-фінансовий резерв, щоб мати змогу покривати зменшення валютних надходжень в Україну. Але це — тактичний хід. А стратегія — це реформування всієї економіки країни. Ми маємо з країни, яка постачає сировину, стати країною, яка постачає товари з високою доданою вартістю. Ми маємо залучати інвесторів, тоді разом із грошима до нас прийдуть і новітні технології. Маємо відходити від радянської економіки», — зауважує політичний оглядач.

Однак, Юрій Райхель вважає, що всі розмови про дефолт в Україні, — заполітизовані. Він упевнений, що цього влада українська та фінансова світова влада не допустять.

Ймовірність світової кризи 2019: причини та наслідки для України - рис. 1

Теги: