Кабмін на прохання Богдана затримує виплату містам десяти мільярдів гривень

Кабінет міністрів затримує містам виплату 10 мільярдів гривень на соціально-економічний розвиток на прохання голови Офісу президента Андрія Богдана. Про це Відкритий дізнався з повідомлення «Економічної правди».

Кабмін затвердив розподіл частини коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. Розмір такого розподілу — 2,5 мільярда гривень.

«З цієї суми 1,4 мільярда припадає на малі міста. Вони мають «підтягнути» на ці кошти свою освітню та комунальну інфраструктуру для того, щоб підготуватися до наступного етапу адміністративно-територіальної реформи. Вже місяць як кошти не надходять своїм законним реципієнтам», — каже керівник Асоціації міст України Олександр Слобожан.

За його словами, ситуацію ускладнює і близький старт нового навчального року, адже багато з цих проєктів передбачають ремонт та реконструкцію навчальних закладів.

«Наведу вам приклад однієї школи в Прилуках. Коштом перших траншів субвенції вони провели ремонт, а зараз не можуть закупити меблі», — говорить Слобожан. Аналогічна ситуація з проєктами, які мають фінансуватись коштом фонду регіонального розвитку.

Про ситуацію зі слабким фінансуванням говорять і мери міст України. Так, міський голова Славути Хмельницької області Василь Сидор підтверджує слабку фінансову дисципліну влади в частині фінансування видатків розвитку.

«У нас ще з попередніх років існує також заборгованість держави по фінансуванню 30-кілометрової зони спостереження. Внаслідок 513 тисяч гривень за останнім розподілом субвенції маємо профінансувати на покрівлю інклюзивного ресурсного центру. Сподіваємось, що вони нам надійдуть найближчим часом, а не взимку», — каже мер Славути.

На своїй сторінці у Фейсбуці керівник Львівської обласної ради Олександр Ганущин опублікував копію листа за підписом керівника Офісу президента Андрія Богдана, у якому просить призупинити видатки по розподілу частини субвенції на соціально-економічний розвиток та ДФРР до формування нового складу уряду.

Кабмін на прохання Богдана затримує виплату містам десяти мільярдів гривень - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що «Главу Адміністрації президента України Андрія Богдана звільнили ще у червні», — Зеленський.

Теги: