Капелани в українській армії є, а статусу та соціального захисту досі нема, — Дмитро Поворотний

Про історію душпастирської служби в українському війську та необідність ухвалення Закону про Службу військового капеланства  в інтерв’ю Відкритому розповів протоієрей Дніпропетровської Єпархії ПЦУ, військовий капелан Дмитро Поворотний.

«Тема військового капеланства актуалізувалась з початком російсько-української війни, коли священники-волонтери добровільно пішли допомогати українским військовим. З того часу більше 30-ти священників з Дніпропетровщини долучились до капеланского служіння. Виходить капелани в українській армії є, а статусу та соціального захисту держави досі нема. Хоча є непоодинокі випадки поранень і навіть загибелі військових капеланів. Однак Закону про військових священників досі немає, але є суттєві зрушення в цьому напрямку: у травні цього року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт Закону України «Про Службу військового капеланства». І сподіваюсь, що вже незабаром цей Закон ухвалять остаточно», — пояснив Дмитро Поворотний.

Більше про військових капеланів та приклади їх служіння в інших державах у відео:

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Сімейна лікарка з Дніпра розповіла приклади перебігу COVID-19 у щеплених та ні

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,