Культурний скандал: у Дніпрі шукають нового директора філармонії
У Дніпрі шукають нового директора філармонії, оскільки попередній конкурс скасовано через вплив громадськості. Про це в інтерв`ю Відкритому розповіли голова ГО «Товариство друзів філармонії Дніпра» Томас Бруннер та вчений, політик Павло Хазан.
Австрійський бізнесмен Томас Бруннер з 2004 року мешкає в Україні. Після переїзду у Дніпро та побачивши занедбаний стан філармонії, він зібрав активних та небайдужих дніпрян і створив громадську організацію «Товариство друзів філармонії Дніпра», яка підтримує філармонію вже кілька років.
«У Європі це звичайна справа, коли бізнес-спільнота підтримує культурні установи та проєкти. Тому що культура вкрай важлива, однак саме на ній зазвичай скорочують бюджети. Ми з однодумцями об’єдналися, з’ясували усі проблемні питання та базові потреби філармонії і почали поступово їх вирішувати. Ми проводили сучасні гала-концерти, відтворювали дух «віденського фойє» і робили філармонію модним місцем», — пояснює Томас Бруннер.
До Павла Хазана, як до представника облради, звернулась спільнота «Друзі філармонії Дніпра» з проханням допомогти з ситуацією, яка склалася у Дніпропетровській філармонії.
«На початку серпня раптово звільнився керівник філармонії Ігор Хініч і це стало подивом для всіх. Ще більшим подивом було те, що Олександр Хасапов, який став виконуючим обов’язки керівника не пішов на контакт з усіма, хто зацікавлений в розвитку філармонії. А 3 особи з комісії конкурсу на посаду нового директора філармонії, були пов’язаними особами з нинішнім виконуючим обов’язки. До цього, без широкого обговорення, філармонія провела конкурс на заміщення художнього керівника. Формально, конкурс було проведено вірно, однак ми бачимо в цьому маніпуляції, бо про конкурс ніхто не знає і в ньому приймає участь одна людина », — говорить Павло Хазан.
«Конкурс – це змагання кращих ідей, стратегій, людей. Однак, нам багато професіоналів відкрито каже, що немає сенсу подаватися на державні конкурси, бо там «все вирішено» ще до проведення. Те, що керівники змінюються, це нормально. Ненормально, що на конкурс подається лише один кандидат. І якщо ми не зробимо конкурси відкритими і доступними для кожного бажаючого, то ми ніколи не отримаємо кращих менеджерів. Ця система виключає молодих спеціалістів, хоча саме вони потрібні для розвитку української культури», — пояснює Томас Бруннер.
На сьогодні конкурс на посаду директора філармонії, в якому приймала участь лише одна особа, скасований через великий вплив громадськості. Зараз об’явлено новий конкурс, який має відбутися до початку листопада і всіх, хто має відповідний досвід, запрошують подавати свою кандидатуру.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Музей Дніпра діджиталізували: полотна експозиції оживають
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: культура, новости Днепра, скандал