Міністерство охорони здоров’я розширило перелік безкоштовних ліків

В Україні в межах урядової програми «Доступні ліки» збільшили перелік безкоштовних ліків на 14 позицій. Про це повідомляє Відкритий, посилаючись на наказ Міністерства охорони здоров’я. 

МОЗ України затвердило новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Упродовж наступних шести місяців українці з серцево-судинними захворюваннями, діабетом другого типу та бронхіальною астмою зможуть отримати 78 препаратів абсолютно безкоштовно, ще 176 — з невеликою доплатою.

Загалом до оновленого Реєстру лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» увійшли 254 препарати, а перелік безоплатних ліків збільшився майже на 20% у порівнянні з попереднім Реєстром. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 5,22 гривні, найдорожчий — 863,43 гривні.

Виробники лікарських засобів гарантують, що упродовж наступних шести місяців зможуть виробити та поставити істотно більше препаратів за програмою. Очікується, що пацієнти зможуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою понад 46 мільйонів упаковок препаратів — на 7 мільйонів більше, аніж раніше.

Щоб отримати ліки, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, отримайте електронний рецепт і обміняйте його на медикаменти в аптеці.

Нагадаємо, що з 1-го квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати ліки проти серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. За цей період лікарі виписали понад 5 мільйонів рецептів, за 82% з них пацієнти отримали ліки в аптеці. За ці ліки Національна служба здоров’я України відшкодувала аптекам 258,6 мільйона гривень. Відкрита інформація про виплати НСЗУ аптекам, які беруть участь в програмі «Доступні ліки», доступна на сайті служби.

Найчастіше — у 80% випадків — пацієнти отримують препарати для лікування серцево-судинних захворювань. Частка виписаних рецептів для лікування цукрового діабету другого типу – 17%, бронхіальної астми – 3%. Активно користуються програмою жителі Дніпропетровської, Харківської та Львівської областей. З квітня тут лікарі виписали від 339 до 631 тисячі електронних рецептів, за понад 80% з них пацієнти вже отримали ліки.

Міністерство охорони здоров'я розширило перелік безкоштовних ліків - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що «алергіки практично не хворіють на рак».

Теги: