Міністерство охорони здоров’я закупить близько 500 000 вакцин проти грипу

Близько 500 тисяч доз вакцин проти грипу для вакцинування в сезоні 2019 – 2020 планують доставити в Україну. Про це Відкритий дізнався з повідомлення прес-служби Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Ця кількість на 150 тисяч перевищує кількість поставлених вакцин минулого сезону. Про це представники виробників вакцин повідомили 30 липня на засіданні круглого столу «Вакцинація проти грипу – найкращий метод профілактики» за участю Уляни Супрун.

На заході передусім обговорювалися питання можливого строку надходження вакцин у продаж. Орієнтовний термін надходження вакцин цьогоріч — жовтень 2019 року. Такий термін передусім зумовлений пізнім наданням Всесвітньою організацією охорони здоров’я штамового складу вірусів виробникам вакцин. Проте Державний експертний центр повідомив, що впровадження спрощеного електронного механізму подання реєстраційної форми для вакцин проти грипу сприятиме прискоренню часу їх надходження.

У свою чергу аптечні мережі прозвітували про готовність до реалізації вакцин проти грипу: аптечні склади оснащені необхідним холодовим обладнанням для транспортування вакцини проти грипу в регіони України.

Міністерство охорони здоров'я закупить близько 500 000 вакцин проти грипу - рис. 1

 

Учасники круглого столу погодили проведення робочих зустрічей на базі Центру з метою своєчасного та ефективного початку вакцинальної кампанії проти грипу та для подальшої підготовки інформаційної кампанії до сезону захворюваності.

Можливість відкритого діалогу між зацікавленими сторонами сприяє визначенню проблемних питань постачання вакцин, можливих бар’єрів, що заважають українцям вакцинуватися та обговоренню шляхів їх подолання.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі чиновники відбирали пенсії у психічнохворих.

Теги: