Міністерство освіти змінить критерії надання вищим навчальним закладам статусу національного

Міністерство освіти та науки України (МОН) планує внести зміни до Порядку та критеріїв надання установі вищої освіти статусу національної. Про це Відкритий дізнався з повідомлення прес-служби МОН.

Відповідний проєкт змін опублікований відомством для громадського обговорення. У Міносвіти зазначають, що внесення змін викликано необхідністю приведення норм документа у відповідність із законом «Про освіту» та результатами оцінювання річних та моніторингових звітів національних вищих навчальних закладів, які подавалися у 2018 та 2019 роках.

Автор документа нардеп Юрій Мірошниченко планує змінити умови надання вищому навчальному закладу статусу національного. Згідно із законопроєктом приводом для присвоєння цього статусу є загальнодержавне і міжнародне визнання діяльності ВНЗ. Таким чином національними стануть 50 навчальних закладів, які займуть перші місця в рейтингу ВНЗ Державної акредитаційної комісії. Наразі в Україні близько 120-ти національних закладів, також передбачається надати звання «національного» навчальним закладам, які посіли одне з 500 місць у міжнародних рейтингах.

Міністерство освіти змінить критерії надання вищим навчальним закладам статусу національного - рис. 1

Цікаво, що гучний статус «національний», який дуже часто приваблює абітурієнтів та їх батьків, на якість освіти не впливає, але розширює можливості керівництва ВНЗ. Наприклад, національні університети можуть здавати в оренду свої приміщення, встановлювати власні форми моральної та матеріальної винагороди викладачів і надавати вчені звання доцента чи професора вищого навчального закладу.

Пропозиції до змін вносяться Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.
Громадське обговорення проєкту змін триватиме до 13 серпня 2019 року.

Нагадаємо, раніше ми писали,  що про вступ до ВНЗ повинні знати абітурієнти Дніпра.

Теги: