Що про вступ до ВНЗ повинні знати абітурієнти Дніпра

Про те, що потрібно знати перед вступом до ВНЗ у 2019 році, у прес-центрі Відкритого розповів професор, директор центру українсько-польської співпраці Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Роман Дичковський.

Роман Дичковський розповів, що сьогодні випускнику необхідно заздалегідь думати про те, де він мріє навчатися, а не тоді, коли він закінчив школу. Взагалі, вступ до вищого навчального закладу — це відповідальний крок у житті кожної людини. Зробивши вибір, людина вирішує свою долю.

«Сьогодні випускник повинен думати про вступ набагато раніше. Велику роль у цьому питанні відіграють батьки. Майбутня професія — це дуже важливо, бо визначає подальше життя людини», — сказав він.

Також експерт зазначив, що у цьому році немає суттєвих змін у правилах вступу до вищих навчальних закладів. Головним є те, що зараз немає безпосередньої співпраці між студентом і приймальною комісією.

Деякі абітурієнти обирають навчання за кордоном, вважаючи це легшим способом здобуття освіти, проте Роман Дичковський запевняє, що там є багато нюансів, які необхідно враховувати. Через незнання цих особливостей людина може піти на відчайдушний крок та обрати вищий навчальний заклад, який їй не сподобається. Типовою ситуацією є пропозиція за якийсь обмежений час підписати контракт із вишом, але процес вступу поділяється на кілька етапів, тому треба виважено підходити до цього питання та не поспішати.

«Насправді, сьогодні через складну політичну ситуацію у нашій країні багато абітурієнтів обирають закордонні виші, але є проблема, якої вони не розуміють. Філософія закордонного навчання — це договір між університетом та фізичною особою, яка хоче здобути освіту. Якщо людина вчиться за кордоном — вона отримає нелегітимний диплом на території України. Абітурієнт повинен розуміти, що там є своя специфіка: ви потрапляєте в більш конкурентне середовище, ніж у рідній країні», — наголосив директор центру українсько-польської співпраці Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Роман Дичковський.

Що про вступ до ВНЗ повинні знати абітурієнти Дніпра - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали про освіту за кордоном для українців: як не потрапити у пастку шахраїв.

Теги: