Міністром внутрішніх справ лишили Арсена Авакова

Народні депутати України більшістю голосів лишили міністром внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це повідомляє Відкритий.

За обрання Арсена Авакова міністром внутрішніх справ проголосували депутати у кількості 281.

Призначення міністра внутрішніх справ відбулося попри численні протести. Зокрема, 28-го серпня у Дніпрі під час акції протесту активісти викинули «Авакова» на смітник. Одні активісти прийшли з плакатами, на яких було написано «Аваков, геть із влади», а інші — принесли манекен з обличчям Арсена Авакова, який потім викинули на смітник, пояснюючи свої дії тим, що саме так очільник МВС має завершити свою кар’єру. Згодом цей протест підтримали ще люди в балаклавах, які почали застосовувати димові шашки.

Зазначимо, що аналогічна акція відбулася біля Офісу Президента в Києві. У столиці активісти вимагали від голови держави не призначати у новому уряді Арсена Авакова на жодну з посад. Акція протесту виявилася масштабною та зібрала кілька сотень українців.

Слід нагадати, що раніше у багатьох українських містах, зокрема і в Дніпрі, відбулися різноманітні акції проти Міністра внутрішніх справ пана Арсена Авакова. Активісти вимагали негайного звільнення очільника МВС із займаної посади. Однією із головних причин, яка стала останньою краплею у чаші терпіння громадян, була смерть п’ятирічного Кирила Тлявова — хлопчика, який постраждав від рук поліціянтів. Подія сталася у Переяславі-Хмельницькому, тоді дитина отримала вогнепальні поранення, які були несумісні з життям.

Так, тоді під стінами будівлі управління поліції у Дніпропетровській області зібралося близько 50-ти містян. Біля входу до приміщення люди розгорнули транспарант із підписом «АВАК-OFF», написали на асфальті червоною фарбою слово «Вбивці» та запалили фаєри.

Паралельно із цим була створена петиція до Президента України Володимира Зеленського з вимогою звільнення Арсена Авакова. Це звернення підтримали 25 663 підписанти із 25 000 необхідних. Після цього її повинен був розглянути голова держави та надати відповідь автору петиції.

Володимир Зеленський відповів на звернення українців з приводу відставки міністра внутрішніх справ України пана Арсена Авакова. Він зазначив, що не може виконати їхнє прохання через те, що за Конституцією це входить до повноважень Верховної Ради.

Сам же Арсен Аваков прокоментував цю ситуацію та сповістив громадськість про своє рішення щодо цього питання. Він вирішив, що смерть дитини не є приводом для відставки.

Арсен Аваков очолює Міністерство внутрішніх справ із 27 лютого 2014 року, хоча деякі представники громадськості не раз вимагали його звільнення. До цього він був народним депутатом від «Батьківщини». Згодом Аваков представляв «Народний фронт», очолює харківську обласну організацію цієї партії. У 2005-2010 роках Аваков очолював Харківську обласну держадміністрацію.

Міністром внутрішніх справ лишили Арсена Авакова - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що Олексій Гончарук став наймолодшим прем’єр-міністром України.

Теги: