Нацгвардія почала патрулювати вулиці Дніпра: що мають право робити військовослужбовці

У Дніпрі, як і в інших містах України, військовослужбовці почали патрулювати вулиці. Що вони можуть робити, а також навіщо потрібна додаткова охорона — розповідає Відкритий

У Дніпрі вулицями міста почали ходити військовослужбовці Національної гвардії України. З собою вони носять планшети, спеціальні засоби та зброю, щоб забезпечувати порядок у найбільш небезпечних місцях міста, а також швидко реагувати на виклики під час погіршення ситуації в інших куточках Дніпра.

Відомо, що вони несуть службу протягом п’яти днів на тиждень. Така ситуація склалася й в інших містах України. Відповідне доручення військовослужбовці отримали від Міністра внутрішніх справ пана Арсена Авакова.

Згідно із законом «Про Національну гвардію України» військовослужбовці мають право здійснювати низку заходів для забезпечення порядку в місті.

Зокрема, вони можуть здійснювати такі превентивні заходи:

  • зупинити вас або ваш транспортний засіб і перевірити наявність необхідних документів;
  • здійснити проникнення в житло або інше володіння особи;
  • перевірити дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
  • використовувати технічні засоби для фото- і кінознімання та відеозапису;
  • перевірити дотримання обмежень, встановлених законом щодо осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб.

Слід нагадати, що раніше у Дніпрі місцеві мешканці створювали петицію з проханням патрулювання спальних районів міста силами Нацполіції та Нацгвардії. У своєму зверненні автор називає ситуацію у місті криміногенною, згадуючи різноманітні інциденти, які траплялися останнім часом, серед яких напади на людей, пограбування, розважальні заклади із незаконними гральними автоматами.

Нацгвардія почала патрулювати вулиці Дніпра: що мають право робити військовослужбовці - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що дніпряни вимагають патрулювати спальні райони силами Нацгвардії: реакція міськради.

Теги: