Нацгвардія почала патрулювати вулиці Дніпра: що мають право робити військовослужбовці

У Дніпрі, як і в інших містах України, військовослужбовці почали патрулювати вулиці. Що вони можуть робити, а також навіщо потрібна додаткова охорона — розповідає Відкритий

У Дніпрі вулицями міста почали ходити військовослужбовці Національної гвардії України. З собою вони носять планшети, спеціальні засоби та зброю, щоб забезпечувати порядок у найбільш небезпечних місцях міста, а також швидко реагувати на виклики під час погіршення ситуації в інших куточках Дніпра.

Відомо, що вони несуть службу протягом п’яти днів на тиждень. Така ситуація склалася й в інших містах України. Відповідне доручення військовослужбовці отримали від Міністра внутрішніх справ пана Арсена Авакова.

Згідно із законом «Про Національну гвардію України» військовослужбовці мають право здійснювати низку заходів для забезпечення порядку в місті.

Зокрема, вони можуть здійснювати такі превентивні заходи:

  • зупинити вас або ваш транспортний засіб і перевірити наявність необхідних документів;
  • здійснити проникнення в житло або інше володіння особи;
  • перевірити дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
  • використовувати технічні засоби для фото- і кінознімання та відеозапису;
  • перевірити дотримання обмежень, встановлених законом щодо осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб.

Слід нагадати, що раніше у Дніпрі місцеві мешканці створювали петицію з проханням патрулювання спальних районів міста силами Нацполіції та Нацгвардії. У своєму зверненні автор називає ситуацію у місті криміногенною, згадуючи різноманітні інциденти, які траплялися останнім часом, серед яких напади на людей, пограбування, розважальні заклади із незаконними гральними автоматами.

natsgvardiya zelenaya forma politsiya

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що дніпряни вимагають патрулювати спальні райони силами Нацгвардії: реакція міськради.

Теги: