Немає щеплення — до школи не можна: чи варто непокоїтися дніпрянам через новий законопроєкт про обов’язкову вакцинацію

Немає щеплення – до школи не можна. Занепокоєні батьки планують мітингувати через новий законопроєкт, який передбачає обов’язкову вакцинацію.

Чому всі так бояться вакцинації і чи буде вона примусовою, в пресцентрі Відкритого розповіли адвокатесса Світлана Торопчина-Агалакова та начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Наталія Шмалько.

Дискусії щодо того, робити дітям щеплення чи ні, в Україні поширюються давно. Одні вважають вакцинацію безпечною, а головне дієвою в захисті від таких хвороб як туберкульоз, поліомієліт та кір. Інші переконані, що вона може завдати серйозної шкоди імунітету малечі. Однак зараз ситуація набрала нових обертів. У мережі активно поширюються негативні відгуки щодо законопроєкту 4142. Він передбачає обов’язкову вакцинацію окремим категоріям населення. Але батьків занепокоїв інший факт – тепер без щеплення не пускатимуть до школи.

4 лютого під Верховною Радою відбулася акція проти цього законопроєкту. На думку мітингарів, він порушує права та свободи людини.

«Головна причина такої недовіри до вакцинації – недостатня інформованість. Українці повинні отримувати повну, достовірну, своєчасну та відкриту інформацію щодо щеплень. Тому що є випадки алергічних реакцій на вакцину або інших фатальних наслідків. Зрозуміло, що батьки непокоються. Тож їх треба, у першу чергу, інформувати», — переконана адвокатесса Світлана Торопчина-Агалакова.

Немає щеплення - до школи не можна: чи варто непокоїтися дніпрянам через новий законопроєкт про обов'язкову вакцинацію - рис. 1

Медики ж запевняють, щеплення це не лише профілактика, а й соціальна відповідальність. Бо є малеча, яких за медичними показаннями не можна вакцинувати. Тому діти, чиї батьки відмовляються від їхнього щеплення, не зможуть навчатися у шкільному просторі та відвідувати заклади позашкільної освіти.   Робитимуть вони це дистанційно або вдома.

«Ніхто не буде робити щеплення дітям без згоди батьків. Але чому у нас вакцинації бояться більше, ніж хвороб, які можуть виникнути через відсутність щеплення. У 21 столітті ми не можемо врятувати дитину від правця. Але ми можемо попередити хворобу. І тільки за рахунок щеплення. Ви наражаєте на небезпеку людей, яким вакцинуватися не можна», — роз’яснює Наталія Шмалько.

Немає щеплення - до школи не можна: чи варто непокоїтися дніпрянам через новий законопроєкт про обов'язкову вакцинацію - рис. 2

Також Наталія додає, що вся вакцина, яку імпортують в Україну для календарних щеплень, сертифікована і проходить перевірку. Сумніватися в її якості сенсу не має. Хоча не сперечається, що бувають негативні випадки реакції на препарат.

«У деяких бувають алергічні реакції. Але треба розуміти, що така ж реакція може проявитися на будь-які ліки. Ми не застраховані навіть від звичайної пігулки проти головного болю. Вакцина не виняток», — додає Наталія.

Законопроєкт 4142 ще не ухвалено. Невдоволені батьки подали петицію проти таких радикальних дій. Експерти кажуть, що ймовірність підтримки закону про обов’язкову вакцинацію окремих категорій населення в уряді досить невелика.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепропетровской области создали мобильные бригады, которые будут делать прививки от COVID-19 | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,