Незаконний обіг антикваріату мають дорівняти до обігу наркотиків, — дніпровський археолог

Про археологічні дослідження на Дніпропетроовщині та незаконну діяльність копачів-розкрадувачів в інтерв’ю Відкритому розповів начальник Дніпровської експедиції Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології Національної академії наук України Дмитро Тесленко.

«Пройти з металодетектором по об’єкту — це не розкопки. Тому незаконних копачів не варто називати навіть «чорними археологами». Вони до археології не мають ніякого відношення, а коли ми приїжджаємо на новий об’єкт доби бронзи, не знаходимо ніякого металу, бо до нас вже все розкопали. Це проблема на рівні держави, яку треба централізовано вирішувати: в законодавстві України є певні норми, за якими заборонено розкрадати археологічні знахідки та їх продавати, але ця норма не використовується. В фесбуці існують групи, де копачі не приховуючись навіть закликають на свої псевдопошуки з металодетектором. Зараз іде злив антикваріату за кордон у великих масштабов. Має бути дієвий механізм, який припинить цю незаконну діяльність. Наприклад у Прибалтиці прирівняли торгівлю та зберігання антикваріату до торгівлі та зберіганню наркотиків і питання вирішилось», — розповів Дмитро Тесленко.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Центр допомоги Дніпропетровської області шукає приміщення для розширення

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,