Новообраного народного депутата з Кривого Рогу підозрюють у підкупі виборців

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальну справу після обрання народним депутатом Дмитра Шпенова у Кривому Розі. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на відомості з ухвал Печерського районного суду міста Києва.

У Кривому Розі кандидат від «Слуги народу» Ігор Фартушний судився з виборчою комісією через свій програш на виборах. Суд ухвалив рішення не на користь кандидата від партії Володимира Зеленського, проте на цьому Фартушний не зупинився.

Слідчі центрального апарату державного бюро розслідувань Генеральної прокуратури 25-го липня розпочали розслідування за фактами підкупу виборців і перешкоджання здійсненню громадянами свого виборчого права (ч. 3 ст. 157, ч. 4 ст. 160 Кримінального кодексу України) у 37-му окрузі Дніпропетровської області (частина Кривого Рогу, Апостолівський, Криворізький, Софіївський, Широківський райони) на позачергових парламентських виборах. Повідомляється, що розслідування розпочато за заявою головного суперника Шпенова — кандидата від політичної партії «Слуга народу» Ігоря Фартушного.

Правоохоронці встановили, що з метою дезінформації виборців та відбору голосів у висуванця «Слуги народу», за вказівкою нардепа Шпенова були зареєстровані приватне підприємство «Зе! Слуга народа» (Кривий Ріг) та громадська організація «Громадський рух «Слуга народу» (Нікополь).

Співробітники цих організацій Павло Приходько, Альона Товкун, Валентин Грижук та Антон Кравченко були зареєстровані кандидатами у народні депутати в 37-му окрузі. При цьому, організації «Зе! Слуга народа» і «Громадський рух «Слуга народу» та їхні представники-кандидати не мали жодного стосунку до політичної партії «Слуга народу».

Керівник «Зе! Слуга народа» і самовисуванець Альона Товкун є представницею в судах Центрального гірничо-збагачувального заводу, власником якого є олігарх Рінат Ахметов, а консультантом виступає юридична фірма нардепа Шпенова.

Наразі правоохоронці через суд отримали доступ до реєстраційних справ підприємства «Зе! Слуга народа» та громадської організації «Громадський рух «Слуга народу», а також копій документів, які подавалися кандидатами в нардепи у 37-му окрузі на реєстрацію до Центральної виборчої комісії, зокрема, нардепом попереднього скликання, який входив до фракції «Опозиційного блоку», Дмитром Шпеновим.

reystr 04

Нагадаємо, раніше ми писали, що мешканці Дніпра можуть консультуватися зі спеціалістами онлайн.

Теги: