Підтримати армію: дніпровський експерт розповів про воєнні облігації

Інвестуй в Україну: як українці можуть купити воєнні облігації і допомогти ЗСУ?

Про це Відкритому розповів співробітник комерційного банку та громадський активіст Кирило Черкашин.   

Кирило Черкашин

Кирило Черкашин

З 28 лютого, через 4 дні після початку повномасштабної війни Росії та Білорусі проти України, український уряд надав інвесторам можливість допомогти бюджету матеріально, придбавши воєнні ОВДП загальним номіналом до 400 млрд грн.

Воєнні облігації – це вид державних боргових цінних паперів, які розміщуються тільки на внутрішньому фондовому ринку і мають цільове призначення, а саме – фінансування армії. Якщо говорити простими словами, при їх купівлі ви надаєте гроші в борг Україні, а самі натомість отримаєте змогу зберегти кошти та ще й отримати дохід. Щодо повернення інвестицій – їх гарантує сама держава.

«Гроші, які інвестор витрачає на армію, зміцнюють безпеку банківських установ, нерухомості та реального сектору, де вкладено інші активи інвестора. Вкладення в оборону ключової країни зараз виглядає одним із найнадійніших способів фінансової інвестиції поруч із поставками товарів, робіт та послуг критичного імпорту для потреб України. Придбання облігацій — це спосіб підтримати країну в більших обсягах, аніж благодійний внесок на спецрахунок НБУ чи рахунки благодійних фондів. До того ж, випущені державою цінні папери можуть включатися до капіталу банківських установ та портфелів інвестиційних фірм, тож з регуляторної та податкової точки зору вони слугують прихованим фінансуванням дефіциту державного бюджету», – пояснив співробітник комерційного банку та громадський активіст Кирило Черкашин.

Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 42 аукціони з продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 79 млрд грн, близько 215 млн дол. США та 229 млн євро. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку України.   Минулого тижня кількість вкладників у військові ОВДП серед громадян та бізнесу України зросла з 76 тис. до більше ніж 83 тис.

Станом на 6 червня 2022 року обсяг їх вкладень становить:

  • більше 8,5 млрд грн (10,6% від загального обсягу придбаних військових ОВДП, номінованих у гривні);
  • близько 63,1 млн дол. США (29,7% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у дол. США);
  • майже 26,7 млн. євро (11,8% від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро).

Найбільший портфель військових ОВДП традиційно сконцентрований серед банків – первинних дилерів. У власності нерезидентів станом на 6 червня 2022 року перебуває військових облігацій на суму 349,2 млн грн.  Детальніша статистика щодо військових ОВДП розміщена за посиланням. Дані в таблиці наведені за номінально-амортизаційною вартістю. Нагадуємо, що сьогодні кожен охочий може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансову оборону України.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НОВИНИ ДНІПРА: Пресофіцерка військової частини Нацгвардії з Дніпра — про журналістику в умовах воєнного часу.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і страницу Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про важливі події у Дніпрі.

Теги: