Пологи по-новому: в українських лікарнях створять окремі палати для кожної матері з немовлям

Відтепер в Україні планують змінити норми проєктування пологових будинків. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, детальніше розповідає Відкритий.

Зараз у багатьох пологових будинках немає окремих палат для матері з новонародженим малям. Найчастіше в одній кімнаті одночасно можуть перебувати від двох до чотирьох жінок. Такі умови викликають дискомфорт як у дітей, так і в їхніх батьків.

Наразі в Україні планують оновити чинні державні будівельні норми (ДБН) стосовно проєктування палат у пологових будинках. Проєктування медичних закладів має здійснюватися таким чином, щоб в одній палаті знаходились тільки новонароджена дитина з матір’ю. Також для їхнього комфорту в палаті повинні бути усі необхідні речі.

Слід нагадати, що в українських лікарнях планують облаштувати дитячі палати з можливістю для батьків залишатися поряд. Тобто у медичних закладах повинні з’явитися окремі спальні місця, а також окремий душ та туалет.

Пологи по-новому: в українських лікарнях створять окремі палати для кожної матері з немовлям - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що  в Україні дитячі палати облаштують по-новому.

Теги: