Поради священника та психолога: як приборкати ненависть до росіян після геноциду українців

Жалюгідні та трагічні події у Бучі, Гостомелі та інших містах України, де росіяни скоїли надлюдські злочини – приголомшили кожного українця. Ненависть, лють, біль та жага помсти заполонили серця людей. Як впоратися з цими емоціями?

Про це телеканалу Відкритий розповів священник, психолог та психотерапевт Отець Тарасій та психологиня Вікторія Ульянова.   

За словами психолога, ненависть — це глибоке емоційно негативне ставлення людини до індивіда чи іншого об’єкта, що характеризується відчуттям гніву, ворожістю, огидою, бажанням заподіяти йому біль, як фізичний, так і моральний, чи шкоду. Те, що зараз відбувається з нами – називається «соціальна ненависть».

«Під ненавистю приховується біль, як реакція до несправедливості. Залишатися в такому стані не можна, я рекомендую звертитися за допомогою до волонтерських психологічних груп, а не лишатися з цим наодинці. Консультують фахівці з професійною освітою – психологи, психотерапевти, психіатри, священники. Спочатку, треба всі ці емоцію проговорити. По-друге, треба для початку слідкувати за собою: харчування, сон, відпочинок – задля відновлення ресурсу. Потім вже допомогайте ближньому – тим, чим можете», – пояснила психологиня Вікторія Ульянова.

Вікторія Ульянова

Вікторія Ульянова

Священник радить віруючим розділяти людину на неї саму та її гріх.

«От Арестович каже, що ми з вами європейська країна. І навіть люди, які прийшли на нашу землю з війною та вчиняють такі злочини – матимуть права, які закріплені в Женевській конвенції. Їх судитимуть за законом й покарання вони понесуть. Люди хрещені сидять у в’язницях, проте ми до них ставимося як до людей. Ось таке розділення людини від її вчинків. Зі злодіями розберуться компетентні та Бог», – розповів священник, психолог та психотерапевт Отець Тарасій.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: По Днепру произвели ракетные удары.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,