Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі

Як дніпрянам відпочити на природі та при цьому не їхати далеко за місто — розповість Відкритий. Ми підготували добірку куточків природи, що знаходяться у межах Дніпра. Сьогодні розповімо про рекреаційну зону на житловому масиві «Перемога-6». 

Ми продовжуємо серію матеріалів про природу та зони відпочинку нашого міста. Вчора ми розповіли про лісовий масив та пляж на ж/м Ломівський. Сьогодні ж свою увагу Відкритий звернув на затишний зелений куточок «Перемоги» — косу біля гребного каналу. Місцеві називають цю рекреаційну зону просто «коса». Це ще одне чудове місце для літнього відпочинку у межах Дніпра, де можна відволіктися від роботи та гарно провести час.

На косі відносно розвинена інфраструктура: тут є як пляжі з навісами, так і місця для риболовлі, дитячі та спортивні майданчики, паркова зона, невеличкі літні кафе та зони відпочинку з альтанками. На локації можна пограти у пляжний волейбол, також є столи для тенісу, а прихильники більш спокійного відпочинку мають можливість приїхати на пікнік чи просто позасмагати на пісочку. Біля входу розміщена схема благоустрою території. Сам канал є спортивною базою для тренувань і змагань із греблі.

Площа коси чимала, сама вона переважно піщана зі смугою зелених насаджень, місця у затінку достатньо. Нерідко тут можна зустріти відпочивальників із наметами. В’їзд на машинах сюди заборонено, свою автівку можна залишити на стоянці неподалік. Пересуватися на своїх двох по великій території може бути складно, дехто їде сюди на велосипеді, двоколісний транспорт, на відміну від машин, на косу пускають. По обидва боки місцина омивається водами Дніпра, з узбережжя відкриваються гарні краєвиди на місто.

Дістатися сюди можна через місток неподалік бульвару Слави. Для цього потрібно доїхати до житлового масиву «Перемога-6» та далі пройти пішки.

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 1

Місце входу позначено на карті

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 2

Схема благоустрою коси на Перемозі

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 3

В’їзд на косу через невеликий місток

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 4

Тут багато рибалок

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 5

Природа гарна, проте дещо засмічена, адже не всі відпочивальники прибирають за собою

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 6

Є доріжки, де можна покататися на велосипеді

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 7

Окрім обладнаних пляжів є і «дикі»

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 8

Також сюди приїздять і з палатками

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 9

З коси відкриваються гарні краєвиди

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 10

На каналі займаються греблею професійні спортсмени та аматори

Природа у великому місті: коса на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі - рис. 11

Природний оазис серед мегаполіса

Зауважимо, пляж на косі не є офіційним місцем для купання. Офіційних перевірених пляжів у Дніпрі лише три: на Монастирському острові, у парку Сагайдак та на житловому масиві Придніпровськ.

Відкритий хоче нагадати відпочивальникам про правила поводження на природі: не залишайте сміття та бережіть лісові насадження від пожеж. Також варто бути уважним під час відпочинку на воді, не купатися у стані алкогольного сп’яніння та уважно слідкувати за дітьми.

Теги: