Пристрасті у Дніпропетровському історичному музеї: навколо посади директора розгорівся конфлікт

Виконувачка обов’язків директора Дніпропетровського національного історичного музею Юлія Пісчанська розповіла про конфлікти, що виникають у середовищі музейників за участю активістів. Своїм баченням ситуації вона поділилася в ефірі програми «Шах і мат» на Відкритому.

В листопаді минулого року конкурсна комісія з призначення директора музею більшістю голосів обрала на посаду виконувачки обов’язків Юлію Пісчанську, яка до того часу не мала жодного стосунку до музейної справи. Їй поступилися тодішня директорка ДІМ імені Яворницького Надія Капустіна та директорка меморіального будинку музею Дмитра Яворницького Яна Тимошенко.

Остання почала оскаржувати рішення конкурсної комісії у судовому порядку. Крім того, у соціальних мережах почалася жвава дискусія між активістами та співробітниками музею щодо доцільності призначення Пісчанської. Неодноразово коментатори переходили на особистості, вдавалися до «неакадемічної» мови — переходили на нецензурну лайку.

В.о. директора музею вважає, що причина конфлікту — в особистісних амбіціях Яни Тимошенко. Крім того, вона наголошує, що будинок Яворницького — лише відділ музею.

«Немає ніякої філії. Є відділ — меморіальний будинок-музей Яворницького. Це — не окрема інституція, не окремий підрозділ. Це просто відділ, який знаходиться в окремому приміщені. Яна Петрівна Тимошенко теж подавалася на конкурс на посаду директора історичного музею. «Батл» має бути, в першу чергу, зі сторони Яни Петрівни. Дуже важко емоційно переживати поразку, дуже важко усвідомлювати те, що за тебе не проголосувала жодна людина. Я сподіваюсь, що Яна Петрівна знайде сили, щоб свої емоції приборкати та направити їх у більш конструктивний напрям. Вона могла б зробити багато роботи.  Я досить часто бачила подібні ситуації у спорті. Дуже важко визнати той факт, що ти програв», — говорить Юлія Пісчанська.

Пристрасті у Дніпропетровському історичному музеї: навколо посади директора розгорівся конфлікт - рис. 1

Юлія Пісчанська у програмі «Шах і мат»

Крім того, в.о. директора музею говорить, що боротьба з нею з боку активістів має політичне забарвлення.

«Ці активісти не приходять до музею. Все це відбувається у Facebook. А в житті приходять зовсім інші люди.  Тобто боротьба зі мною зі сторони активістів має політичний характер. Наголошую, що далеко не весь правий націоналістичний спектр активістів виступає проти мене. Наприклад, до нас прийшов працювати в музей АТО Ігор Куліковський, який входив до складу ДУК «Правий сектор». І таких людей дуже багато», — зауважує Юлія Пісчанська.

Пристрасті у Дніпропетровському історичному музеї: навколо посади директора розгорівся конфлікт - рис. 2

В.о. директора музею вважає, що причини конфлікту — амбіції окремих людей та політика

Зазначимо, що на найближчій сесії Дніпропетровської облради депутати мають вирішити долю Юлії Пісчанської на посаді директора — або затвердити її без приставки «виконувачка обов’язків», або оголосити новий конкурс.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі створили Асоціацію музеїв Придніпров’я.

Теги: