Риболовля на льоду: статистика нещасних випадків на Дніпропетровщині та правила безпеки

Забава ціною життя. Не встигла з’явитися перша крига, як завзяті рибалки Дніпропетровщини вже поспішають до водойм. Через необачність така зимова розвага, на жаль, може закінчитися трагічно.

У пресцентрі Відкритого прессекретарка ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Дар’я Гречищева та начальник сектору техногенної безпеки Артем Чірков розказали статистику нещасних випадків на льоду та провели інструктаж з безпечної поведінки.

У 2021 році трагічних випадків під час зимової риболовлі поки, на щастя,  не було. Однак, статистика за грудень минулого року невтішна – 5 смертей серед рибалок. Четверо провалилися на тонкій кризі, ще один чоловік потонув, коли перекинувся човен. Рятувальник кажуть, що причини трагедій банальні. Найпопулярніші з них: недотримання правил безпеки, перебування на тонкій кризі та втрата пильності через алкоголь.

Дар’я Гречищева розповідає яких правил мають дотримуватися фанати зимової риболовлі та яке устаткування потрібно брати з собою на водойоми: «У вас повинні бути спорядження. У першу чергу — це мотузка, яку можете використати ви або будь-хто з товаришів і за яку вас зможуть витягти. Довжина – мінімум 15-20 м. Бажано прив’язати її до дерева, щоб у разі надзвичайної ситуації, у вас була опора, за яку можна тягнути. Також  з собою треба взяти дошку або палицю, щоб перевіряти ними міцність криги. А взагалі варто дочекатися морозів, щоб товщина льоду була не менше 7 см. Це рекомендується для однієї особи. Якщо це група людей – до 15-20 см».

IMG 6415

Артем Чірков додає: «Інформуйте родичів і близьких про те, що збираєтеся на риболовлю. І звичайно не плануйте ловити рибу вночі – це заборонено. Тим паче на одинці».

IMG 6422

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Кривом Роге во время пожара погибли люди | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,