Стало відомо, скільки дітей-сиріт на Дніпропетровщині було усиновлено минулого року

В медіа-центрі телеканалу «Відкритий» відбулась прес-конференція на тему: «Скільки дітей усиновлено на Дніпропетровщині минулого року». Детально про це розповіла заступник начальника Служби у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації Світлана Чернета.

За її словами, станом на 1 січня 2019 року в Дніпропетровській області було зареєстровано 8649 дітей-сиріт, позбавлених батьківських піклування. Ще 1165 дітей осиротіло протягом 2018 року.

Стало відомо, скільки дітей-сиріт на Дніпропетровщині було усиновлено минулого року - рис. 1
«Із загальної кількості цих дітей, 65% (751 особа) було влаштовано в сім’ї. Серед них, 68 дітей було усиновлено сімейними парами, 72 дитини взяли родичі цих пар, 106 дітей взяли на виховання державні заклади, ще 28 дітей виховуються в спеціалізованих вчилищах», — розповідає Світлана Чернета.

Стало відомо, скільки дітей-сиріт на Дніпропетровщині було усиновлено минулого року - рис. 2
Вона додає, що протягом 2018 року 157 дітей були усиновлені іноземцями, з яких  — громадяни США, Аргентини, Словенії, Італії і Канади. Кількість громадян України, що усиновила дітей минулого року в Дніпропетровській області складає 148 осіб.

Крім того, під час конференції чиновниця торкнулась і питань дитячих будинків сімейного типу. По суті, це — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі. Вони беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт, або дітей, що позбавлені батьківського піклування.

Стало відомо, скільки дітей-сиріт на Дніпропетровщині було усиновлено минулого року - рис. 3

«В нашому регіоні функціонує 168 дитячих будинків сімейного типу. Протягом минулого року там виховувалось 1837 дітей, що складає 21% від загальної кількості дітей-сиріт. Також хочу зазначити, що у 2017 та 2018 роках за кошти обласного бюджету було придбано 10 будинків, де виховуються 76 дітей в рамках сімейного типу», — каже Світлана Чернета.

Однак, були й випадки зняття опіки над дітьми. Це відбувалось з наступних причин: смерть чи хвороба опікуна або дитини; досягнення дитиною повної цивільної дієздатності, конфлікт між усиновлювачами і усиновленими, тощо.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що відтепер пільгові квитки на потяги Укрзалізниці можна придбати онлайн.

Теги: